FinTech Daily: Investice do digitálního bankovnictví

Investice do digitálního bankovnictví. Android Pay se rozrůstá i do Austrálie. Čínská UnionPay má QuickPass. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Investice do digitálního bankovnictví

V letošním roce se investice do digitálního bankovnictví odhadují podle výzkumu CB Insights na 6,9 miliard dolarů.

To je trojnásobkem investic oproti roku 2014. Míra investic odráží i růst využívání technologií a zlevňování finančních služeb, zefektivňování a dostupnost zákazníky. Banky navazují spolupráci s FinTech společnostmi a služby jako jsou maloobchodní platby, správa majetku a úvěrů zaujaly a přilákaly do odvětví i společnosti jako je Google, nebo Apple.

Android Pay se rozrůstá i do Austrálie

Pět velkých australských bank- ANZ Bank, Westpac, ING Direct, Macquarie Bank, St George, Bank of Melbourne, Bank of South Australia and Bendigo Bank budou podporovat Android platby. Tím se stává druhým státem zavádějícím mobilní platební servis. Android Pay bude také dostupné pro maloobchodníky přijímající bezkontaktní platby.

Naopak dohoda s Applem je zatím v nedohlednu. Sice nedávno oznámila partnerství s American Express, ale zatím s nepodařilo zapojit do konceptu žádnou z bank. Asi se není čemu divit, vzhledem k tomu, že Apple chce od 0,15 dolaru do 0,83 dolaru jako poplatek za každých 100 dolarů transakcí, které zpracovávají zákazníkům Visa, nebo Mastercard stejně jako v USA.

Čínská UnionPay má QuickPass

Největší vydavatel bankovních karet vstoupil do mobilního platebního prostoru. Ve spolupráci s více než 20ti komerčními bankami zahájil službu QuickPass, která je již k dispozici na více než 10 000 místech jako Carrefour, McDonald´s, Watsons, FamilyMart, nebo COSTA a předpokládá se, že další obchody budou rychle narůstat. Službu mohou využívat zatím jen uživatelé se smartphony s NFC.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter