FinTech Daily: Nová dvojice Bango a Microsoft

FinTech koncem roku. Nová dvojice: Bango a Microsoft. Věrnost bance? Data mluví opačně. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

FinTech koncem roku

FinTech společnosti po celém světě vydělali téměř miliardu dolarů jen během prosince. Celkem 81 společností především ze Spojených států (44 procent ze společností), Velké Británie (15 %) a Austrálie (5 %).

Podobný poměr platí i u výnosů kde také vedou Spojené státy s 50 %. Překvapivě následované Čínou s 17 %, která má v zastoupení podle zemí pouze 2 %, dále pak Austrálie (14 %) a Velká Británie (11 %). Nejvíce firem najdeme v odvětví půjček a plateb, následované segmentem pojištění a analýzy.

Nová dvojice: Bango a Microsoft

Oba partneři se netají myšlenkou, že důvodem je rozšíření možností pro uživatele Windows 10 a Windows Store. Nabitím telefonního účtu pomocí počítače nebo tabletu by měl zákazník získat možnost platit přes zařízení s Windows 10. Novinku by jsme mohli vidět v provozu během ledna.

Věrnost bance? Data mluví opačně.

Průzkum RFI Group z ledna letošního roku zkoumající touhu lidí změnit svou banku přinesl následující data:

Nejvíce zákazníků, kteří by velmi rádi změnili banku je v Indii (30 %), následované Čínou (20 %). Když se na to podíváme z pohledu věku, největší skupinou jsou mladí lidé 25-34 let (16 %) a nejbližší věkové skupiny- 18-24 let se 13 % a 35-44 let velmi podobně s procenty čtrnácti by nejraději změnili svou banku v následujících dvanácti měsících.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter