FinTech Daily o One Touch v ČR a snadném založení firmy

One Touch aneb platby jedním klikem i v ČR. Stripe a založení firmy aneb jak snadno a levně rozjet business v USA.

PayPal rozjíždí v ČR službu One Touch

Společnost PayPal provozující internetový platební systém rozjíždí v České republice službu One Touch. Ta má uživatelům přinést rychlejší a bezpečnější způsob placení pomocí jednoho dotyku, a to napříč všemi kanály, platformami a zařízeními.

One Touch funguje bez nutnosti zadání údajů ohledně platební karty a dokonce i bez opakovaného přihlašování. V aplikacích a eshopech, kde je možné zaplatit prostřednictvím PayPal, bude stačit jednou zadat přihlašovací údaje a zvolit „Zůstat přihlášen“. V rámci dalších plateb již pak nebude nutné tento proces opakovat a obchod bude v podstatě proveden jedním kliknutím.

Ve světě byl One Touch spouštěn již před několika měsíci. Za tu dobu službu využívá 18 milionů uživatelů, přičemž jak zákazníci, tak i prodejci zaznamenali rychlejší nákup a checkouty, což ve výsledku znamená více konverzí a vyšší tržby.

Jak snadno založit firmu či bankovní účet? Pomůže Stripe

Ve spojitosti s výše zmiňovanou firmou je v poslední době často zmiňován finanční startup Stripe, kterému se přezdívá „nástupce PayPaylu“. Podnik, který prozatím poskytuje především bitcoinové platby a přímé nákupy ve vybraných aplikacích, nedávno ohlásil rozjezd služby pomáhající nově vznikajícím startupům.

Tzv. Stripe Atlas funguje prozatím jen na pozvání. Mezi jeho funkce, které mohou startupy získat, patří kompletní založení společnosti v americkém státě Delaware a vytvoření bankovního účtu ve startupové bance Silicon Valley Bank, který bude automaticky propojen s účtem na Stripe.

Prvních sto účastněných získá všechny služby zdarma, další pak musí za celý „balík“ zaplatit zhruba 500 dolarů. Nová služba je ale rovněž spojena se získáním 15 tisíc kreditů do služby Amazon Web Service, které bude možné použít pro správu serveru či získání pomoci týkající se daní a právních otázek.

Stripe Atlas je aktuálně dostupná pro kohokoliv, jelikož v USA je možné založit firmu, aniž by bylo potřeba přímého pracovního povolení či obchodní vízum.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter