FinTech Daily: PayPal a bezkontaktní mobilní platby

PayPal spustil čtečku SIM karet, která akceptuje Android a Apple Pay. S novinkou v mobilních platbách přichází také Samsung. Experti nedůvěřují bezpečnosti mobilních plateb. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

PayPal spustil čtečku SIM karet, která akceptuje Android a Apple Pay

Nová čipová karta bude od 30. září dostupná ve Spojených státech, Velké Británii a Austrálii. Na rozdíl od předchozí verze bude akceptovat také bezkontaktní mobilní platby, včetně plateb pomocí Apple Pay a Android Pay.

S novinkou v mobilních platbách přichází také Samsung

Samsung Electronics spustil v USA platby Samsung Pay. Kompatibilita Samsung Pay s téměř všemi existujícími platebními terminály (NFC i MST) nabízí velkou výhodu.

Tuto novinku je možné ve Spojených státech od včerejšího dne využívat na přístrojích Samsung Galaxy S6 Edge+ a Galaxy Note5. V budoucnu na Galaxy S6 Edge a Galaxy S6. Již přibližně měsíc služba funguje v Jižní Koreji a plán je jasný – převést ji do dalších zemí.

Experti nedůvěřují bezpečnosti mobilních plateb

V průzkumu mezi více než 900 profesionálů v kyberbezpečnosti nevyšly mobilní platby zrovna nejlépe. Téměř polovina oslovených prohlásila, že nevěří, že mobilní platby jsou bezpečné, naopak, že obsahují velká bezpečnostní rizika.

Nad bezpečností i u nich převládají moderní technologie. Z oslovených expertů se 89 % vyjádřilo, že nejbezpečnějším způsobem placení je hotovost, ale jen 9 % z nich tento způsob preferuje.

Na základě výsledků průzkumu ISACA vytvořila následující pořadí zranitelnosti mobilních plateb: používání veřejných WiFi (26 procent), ztráta nebo krádež zařízení (21 procent), podvodné zprávy (18 procent), slabé heslo (13 procent), chyby uživatele (7 procent), bez bezpečnostní zranitelnosti (0,3 procent). 

Z výsledků ale také vyplývá, že jde o nejlepší vyvážení bezpečnosti, rizik a spokojenosti.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter