FinTech Daily: Prestižní univerzita rozbíhá FinTech vzdělávání

Prestižní univerzita rozbíhá fintech vzdělávací program​. Samsung Pay nyní podporováno bankou Chase. Jižní Wales novým finančním centrem. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

MIT rozbíhá fintech vzdělávací program

Začínající fintech zaměstnance může nově ozdobit i akademický titul z programu Finančních technologií, který nově spouští prestižní Massachusetts Institute of Technology (MIT). Sedmitýdenní Fintech kurz bude veden The Martin Trust Center for MIT Enterpreneurship a Finance Group z MIT Sloan School of Management ve spolupráci například s Harvard Law School.

„MIT bylo vždy v popředí finančních inovací, a jak se finanční technologie stávají stále více důležité, cítili jsme potřebu mít kurz, který tento trend bude pokrývat“ říká profesor podnikatelských financí Michael M. Koerner.

Studenti zapsaní do tohoto kurzu budou prozkoumávat různé dílčí pod-odvětví světa fintech, jako jsou platby, kryptoměny nebo trading. Po studentech bude také například požadováno, aby v týmech sestavili business plán pro svůj vlastní fintech startup. Business plány budou následně soutěžit příští jaro v MIT Fintech Competition.

Smyslem celého programu je podle Carlose Altable, vedoucího fintech kurzů, prosadit fintech na kampusu a motivovat studenty, aby rozšiřovali své fintech byznys nápady.

MIT ale není jediná, která nabízí studium v oblasti fintech. V září přivítala univerzita v Lodži v Polsku prvních 100 studentů nového programu – Digitální bankovnictví a finance – sponzorovaného místní mBank a Accenture.

Samsung Pay nyní podporováno bankou Chase

Samsung včera zveřejnil, že jejich mobilní platební systém – Samsung Pay – nyní funguje se všemi platebními kartami Visa vydanými Chase bank, jednou z nejdůležitějších bank v Americe. Kromě Chase Samsung už déle spolupracuje i s Bank of America, Citi a U.S. Bank.

Nicméně i kdyby Samsung získal 100% podporu všech bank, nebudou si moct jeho klienti být jisti, že mohou nechat plastové platební karty doma. Samsung Pay využívá technologii MTS, která umožňuje poslat platební informace do magnetických terminálů bez nutnosti Near Field Communication (NFC) čipu. MTS technologie je sice skvělá, avšak průzkumy ukazují, že terminály nebyly vždy spolehlivé v přijímání signálu z telefonu.

Jižní Wales novým finančním centrem

Ve Walesu byl minulý čtvrtek spuštěn projekt, který by měl přitáhnout více investorů do regionu a povzbudit tak finanční sektor. Her Majesty’s Treasury, UK Trade & Invest, Waleská vláda, místní univerzity – ti všichni se spojili, aby přilákali zahraniční finanční společnosti. Sází mimo jiné například na to, že back- a middle-office funkce, které nemusí být nutně umístěny v Londýně, mohou být přesunuty právě do Walesu. Minulý rok bylo zainvestováno do devíti různých projektů v téhle oblasti.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter