FinTech Daily: Světlo světa spatřil první kapesní bitcoin počítač

Nová technologie ověřování identity osob od britského start-upu bez zbytečného zdržování je tu. Světlo světa spatřil první kapesní 21‘s Bitcoin počítač podporující Bitcoin protokol. GMEX a Digital Realty zakládají obchodní střediska na podporu obchodování na rozvíjejících se trzích. To je výběr dnešních zpráv ze světa FinTech. ​

Revoluce v oboru identifikace osob je tu. Britský start-up nabízí ověření osoby i její historie v reálném čase

Konec faxování či skenování dokladů či zdržování se při jejich zkoumání na pobočce. Britský start-up Onfido vyvinul technologii, která urychluje proces ověřování identity i proklepnutí informací o jednotlivcích v souladu s požadovanou regulací. A to vše v reálném čase.

Technologie Onfida využívá webovou kameru nebo kameru na smartphonu, pomocí níž kontroluje pas nebo občanský průkaz prověřované osoby a porovnává ji s jejím obličejem. Technologie je vyvinuta tak, že zároveň pozná, zda je doklad padělaný nebo je hlášen mezi ukradenými. „V první řadě si musíte být jisti, že opravdu ověřujete tu správnou osobu,“ říká k technologii spoluzakladatel startupu Eamon Jubbawy.

Identifikační technologie je navíc napojena na všechny relevantní databáze v daném oboru, jako jsou registry dlužníků či trestní rejstřík. Pro obor bankovnictví tak nabízí zrychlení a zefektivnění v poskytování úvěrů, jelikož je rychle schopna například zkontrolovat úvěrovou historii jednotlivce s využitím dat tří hlavních britských agentur CallCredit, Experian a Equifax. Ověření osoby přitom probíhá v reálném čase a má ambici eliminovat chyby související s lidským faktorem.

První počítač podporující bitcoin protocol je na světě: 21‘s Bitcoin Computer

Pokud jste hledali mašinku s hardwarem a softwarem podporující Bitcoin protokol, měli byste zpozornět. Dnes bylo oznámeno vydání prvního počítače splňující tyto potřeby. 21‘s Bitcoin Computer schováte bez větších problémů do kapsy.  Velkou výhodou tohoto bitcoin počítače je také kompatibilnost se všemi hojně využívanými operačními systémy jako Windows, Mac nebo Linux. Dokáže ale také pracovat samostatně.

Na Amazonu se dá pořídit za předprodejní cenu 399 dolarů a obsahuje vše, co potřebujete. Raspberry Pi 2 s WiFi adaptérem, napájecí zdroj, kabel USB a také 128 GB SD kartu.

GMEX a Digital Realty zakládají obchodní střediska se zaměřením na rozvíjející se trhy

Společnost Digital Realty, která je přední globální společností poskytující služby datových center a kolokačních řešení, a GMEX Technologies dnes oznámili, že vytvoří více globálních center pro nové výměny produktů a také obchodní místa v zařízeních Digital Realty.

První středisko by mělo být v londýnském datovém centru Digital Realty’s Chessington. Toto středisko bude schopné zajišťovat snadnější, efektivnější a bezpečnější obchodování na rozvíjejících se trzích z jednoho centrálního umístění. Subjekty na trhu budou moci expandovat za jejich vlastní geografické hranice.

„ V návaznosti na naši odbornost týkající se kapitálových trhů je toto vzrušující rozšíření našeho obchodního modelu. Ten stojí na upevňování skutečného partnerství s burzami na rozvíjejících se trzích, s cílem dosažení jejich vyšší likvidity,“ řekl Hirander Misra, který je generálním ředitelem GMEX Technologies a spoluzakladatelem GMEX Group.

Středisko v Londýně bude k dispozici už od října letošního roku. V roce 2016 se očekává oznámení plánů pro další střediska v Chicagu a Singapuru, která by měla podporovat trhy ve střední a jižní Americe, respektive v Asii. 

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 22.9. 2015: Výběr z bankomatu nově bez platební karty?

FinTech Daily 21. 9. 2015: Proměny poboček a management kapesného

FinTech Daily 18. 9. 2015: Bitcoin je oficiální komoditou

FinTech Daily 17. 9. 2015: Banky se chystají na bitcoin

FinTech Daily 16. 9. 2015: Digitální ekosystém – budoucnost bank?

FinTech Daily 15. 9. 2015: Startup Stripe chce vylepšit mobilní nákupy​

FinTech Daily 14. 9. 2015: O jednom z nejnadějnějších odvětví roku 2015

FinTech Daily 11. 9. 2015: Android Pay a iPhone jako nová příležitost​

FinTech Daily 10. 9. 2015: iPhone na splátky, o Apple Pay ani slovo

FinTech Daily 9. 9. 2015:  Proč banky, jak je známe dnes, jednou vymizí?​

FinTech Daily 8. 9. 2015: Spustí rozvoj bankovnictví v Číně revoluci?​

FinTech Daily 7. 9. 2015: 4 trendy FinTech startupů

Newsletter