FinTech Daily: Výběry z bankomatu nově bez platební karty?

Google peněženka pro iOS začala s peer-to-peer platební aplikací. Digitalizovanější, nebo personalizovanější bankovnictví? Zákazníci chtějí obojí. Výběry z bankomatu nově bez platební karty? To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Google peněženka pro iOS začala s peer-to-peer platební aplikací

Po Androidu přichází na řadu i iOS. Google peněženka nyní přichází i s platbami komukoli ve Spojených státech po zadání pouze e-mailové adresy příjemce, který ani nemusí sám aplikaci využívat.

Digitalizovanější, nebo personalizovanější bankovnictví? Zákazníci chtějí obojí

Zákazníci stále při svých transakcích chtějí informovanou, osobní asistenci ze strany bank. Velký průzkum ve Spojených státech na vzorku více než tisíce zákazníků naopak prokázal nesoulad mezi jejich očekáváním a zkušeností bank.

Z průzkumu vyšlo, že zákazníci v 74 % navštěvují banku alespoň pětkrát ročně. 43 % respondentů navštěvuje pobočku více než 10krát ročně a 31 % v rozmezí mezi pěti a deseti návštěvami. Výkonný ředitel TimeTrade Gary Ambrosino říká, že úspěch v současné situaci závisí na tom, že se banky musí přetvořit online aplikace na velmi personalizované už při prvním digitálním kontaktu.

Lidé ale stále nechtějí dělat všechny bankovní operace online. Většina z nich chce navštívit pobočku minimálně při otevírání nového účtu. Další zákazníci například z důvodů bezpečnosti, nebo osobního kontaktu. 60 % zákazníků si nemyslí, že je banka zná dobře, nebo že by měli nějaký vztah se zaměstnancem své pobočky. Přesný opak si myslí téměř polovina manažerů poboček. Ti označují vztahy za excelentní.

Výběry z bankomatu nově bez platební karty?

Fiserv Inc. dokončila úspěšně projekt výběru z bankomatu bez platební karty. Nově při výběru z bankomatu majiteli bankovního účtu bude stačit pouze přístupový kód a PIN k jeho účtu. K zajištění bezpečnosti bude nastaven limit, počet transakcí a doba platnosti přístupového kódu.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 21. 9. 2015: Proměny poboček a management kapesného

FinTech Daily 18. 9. 2015: Bitcoin je oficiální komoditou

FinTech Daily 17. 9. 2015: Banky se chystají na bitcoin

FinTech Daily 16. 9. 2015: Digitální ekosystém – budoucnost bank?

FinTech Daily 15. 9. 2015: Startup Stripe chce vylepšit mobilní nákupy​

FinTech Daily 14. 9. 2015: O jednom z nejnadějnějších odvětví roku 2015

FinTech Daily 11. 9. 2015: Android Pay a iPhone jako nová příležitost​

FinTech Daily 10. 9. 2015: iPhone na splátky, o Apple Pay ani slovo

FinTech Daily 9. 9. 2015:  Proč banky, jak je známe dnes, jednou vymizí?​

FinTech Daily 8. 9. 2015: Spustí rozvoj bankovnictví v Číně revoluci?​

FinTech Daily 7. 9. 2015: 4 trendy FinTech startupů

Newsletter