Fortuna letos nevyplatí žádnou dividendu (+komentář)

Fortuna letos nevyplatí žádnou dividendu. Rozhodlo o tom představenstvo skupiny na zasedání 2. dubna. Nejistota ohledně výplaty u tohoto titulu panovala poté, co společnost 5. března spolu s výsledky za loňský rok oznámila pravděpodobné „výrazné“ snížení dividendy.

Fortuna minulý měsíc prohlásila, že z důvodu plánovaných investic do rozvoje reviduje svou dividendovou politiku a očekává „výrazné“ snížení výplatního poměru ze současné úrovně 70 – 100 % z čistého zisku. V roce 2014 Fortuna vyplatila 0,22 EUR na akcii.

„Rozhodnutí nevyplatit žádnou dividendu je zklamáním, i po oznámení revize dividendové politiky bylo očekávání trhu dle agentury Bloomberg nastaveno na 0,19 EUR na akcii – tedy zhruba 5,20 Kč. Akcionáři tak při současné ceně akcie přišli o zhruba 5,2% dividendový výnos,“ komentuje vyjádření společnosti analytička Roklen24 Lenka Dvořáková Švejdová.

Fortuna udržela růst sázek, čeká ale propad zisku a sníží dividendu

Důvodem přehodnocení dividendové politiky je plán investic do budoucích růstových příležitostí, především do nové IT platformy, která umožní fungování více kanálů, produktů a zemí, špičkovou provozní výkonnost a do lidských zdrojů, které podpoří další organický růst a expanzi v rámci střední a východní Evropy, uvedla společnost.

„Tyto investice posílí současnou pozici Fortuny jako předního středoevropského regulovaného provozovatele kurzového sázení. Dále podpoří ambici Fortuny stát se jednoznačným lídrem v regulovaném kurzovém sázení a gamingu ve střední a východní Evropě s důvěryhodnou a přitažlivou obchodní značkou pro sázení a hraní na více kanálech a s platformou, která umožní další růst a vysokou spokojenost zákazníka,“ stojí v prohlášení.

Dividendoví králíci z klobouku

Na konci roku 2014 nastoupil pan Per Widerstrom na pozice předsedy představenstva a CEO společnosti Fortuna Entertainment Group s cílem vést společnost k dalšímu růstu. Per má mezinárodní zkušenosti a výsledky v řízení společností v oblasti kurzového sázení a hraní. Do Fortuny přišel ze společnosti Gala Coral Group (Managing Director Gala Interactive), jedné z předních evropských skupin v oblasti vícekanálového kurzového sázení a hraní. Také úspěšně řídil na pozici CEO mezinárodní internetovou společnost pro kurzové sázení a hraní Expekt.com.

Vedení společnosti bude pracovat na definici nové dlouhodobé dividendové politiky, která bude zaměřena na budování dlouhodobě udržitelné konkurenceschopnosti Fortuny. Přehodnocená dividendová politika bude vyhlášena po skončení finančního roku 2015.

Šéf dozorčí rady Fortuny končí, odchází z Penty

Newsletter