Fortuna v 1Q14 – dvouciferný růst přijatých sázek pokračuje

Sázková společnost Fortuna Entertainment Group dnes oznámila, že v prvním kvartále letošního roku dosáhla nárůstu výše přijatých sázek o 17,5 % na 165,9 mil. EUR. Z toho přijaté sázky v segmentu sportovního sázení činily 162 mil. EUR, zbylou částku obsáhla loterie.

„V prvním čtvrtletí 2014 společnost pokračovala v silném dvouciferném růstu přijatých sázek na všech našich klíčových trzích. Ten je podpořen stále sílícím rozmachem on-line sázení,“ komentoval výsledky Radim Haluza, generální ředitel Fortuny. Dodal přitom, že počet registrovaných uživatelů v 1Q přesáhl hranici půl milionu, což je o 40 % více než před rokem.

Celková výše hrubých výher vzrostla o 1,8 % na 34,1 mil. EUR. Z toho výše hrubých výher ze sportovního sázení po internetu se v prvních třech měsících roku zvýšila o 19,2 % na 16,2 mil. EUR. Hrubé výhry z kurzového sázení na pobočkách se rovnaly 16,3 mil. EUR, v případě loterie se jedná o 1,7 mil. EUR.

Provozní výsledek EBITDA dosáhl v prvním čtvrtletí hodnoty 9,4 milionu EUR, meziročně se jedná o 17% pokles. „V nižším ukazateli EBITDA a slabším růstu hrubých výher v porovnání s prvním kvartálem loňského roku se odrazily nepříznivé sportovní výsledky v lednu, zejména pak fotbalových západů v prvních dvou týdnech roku,“ řekl Haluza. Společnost dle něj nadále věří v naplnění svých celoročních výhledů. Haluza doplnil, že v segmentu loterie již společnost dosáhla cíle, kdy je EBITDA v černých číslech.

Představenstvo navrhne hrubou dividendu ve výši 0,22 EUR na akcii (celková suma 11,44 mil. EUR). Valná hromada akcionářů se uskuteční 6. června, rozhodný den bude navržen na 19. června a výplatní den na 26. června 2014.

Newsletter