Fortuně vzrostly sázky o čtvrtinu, vzpruhou bylo fotbalové EURO

AKTUALIZOVÁNO – Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group vzrostla v pololetí výše přijatých sázek o 24,2 procenta na 511,6 milionu eur. Provozní zisk EBITDA meziročně rostl 7,7 procenta na 9,7 milionu eur a čistý zisk se zvýšil o 12,1 procenta na 5,4 milionu eur. Akcie Fortuny zahájily na pražské burze mírným růstem nad 95 korun za akcii.

„Náš silný rozvoj byl podpořen rostoucím sportovním online sázením, zejména prostřednictvím mobilu, a to na všech trzích, kde Fortuna působí. Pozitivní vliv mělo i fotbalové EURO 2016 ve Francii, kde se představily národní týmy všech zemí, kde Fortuna působí,“ řekl Per Widerström generální ředitel a předseda představenstva Fortuna Entertainment Group.

„Výsledky hospodaření Fortuny mírně překonaly naše očekávání, a to zejména díky silnému růstu hrubých výher. Za tím podle očekávání stál růst aktivity sázkařů a příznivé sportovní výsledky v rámci Mistrovství Evropy ve fotbale. Na druhou stranu, výsledky nedosáhly tržního konsensu pro EBITDA. Závažím pro cenu akcií by mohl být i fakt, že Fortuna potvrdila záměr nevyplatit dividendu letos ani příští rok,“ uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

V prvním pololetí 2016 meziročně vzrostly hrubé výhry Fortuny o 19,9 procenta na 80,5 milionů eur. To bylo částečně podpořeno příznivými výsledky fotbalových utkání během turnaje EURO 2016. Hrubé výhry ze sportovního sázení po internetu v prvním pololetí meziročně vzrostly o 30,9 procenta na 50,2 milionů EUR.

Fortuna dnes také oznámila uzavření smlouvy s firmou Playtech na dodání platformy pro všechny distribuční kanály v oblasti sportovního sázení i online her. Playtech je přední světovou společností dodávající herní software poskytující inovativní řešení významným společnostem v odvětví sportovního sázení a online her.

„Ambicí Fortuny je stát se největším regulovaným operátorem ve sportovním sázení a online hrách přes všechny distribuční kanály a produkty ve střední a východní Evropě. Platforma od Playtechu, jež bude přizpůsobena potřebám Fortuny, nám umožní nabídnout špičkovou flexibilní technologii uzpůsobenou pro více distribučních kanálů a více jurisdikcí,“ dodal Widerström.

Fortuna Entertainment Group se zaměřuje hlavně na kurzové sázky. Působí v Česku, na Slovensku a v Polsku. Loni zvýšila čistý zisk meziročně o 22,5 procenta na zhruba 527 milionů Kč. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Newsletter