Fundlift slaví první narozeniny. Projekty získaly víc než 82 milionů

Je tomu přesně rok, co světlo světa spatřila vůbec první česká online platforma pro investiční crowdfunding Fundlift. Za tu dobu se jí termín „crowdfunding“ podařilo dostat do povědomí mnoha investorů, o čemž nejlépe svědčí reálná čísla. Jaké je hodnocení Fundliftu po prvním roce života?

Během uplynulých 12 měsíců bylo prostřednictvím Fundliftu zafinancováno 17 projektů, což odpovídá celkové úspěšnosti na úrovni přesahující 94 %. Vůbec nejrychleji zafinancovaným byl projekt 3Doid, který stojí za vytvářením 3D produktové fotobanky. Rychlost jeho upsání dosáhla rekordních 2,5 dnů. Největší úspěšně zafinancovanou emisí pak byl výrobce nápojů a doplňků zdravé výživy ISOLINE, který od investorů získal úctyhodných 7 380 828 korun.

Z hlediska jednotlivých sektorů jsou naprostým favoritem technologie, které představovaly 58 % vystavených projektů. Hned za nimi s 26,3 % následuje segment jídla a pití. Třetí příčku pak sdílí tři oblasti, a to průmyslové technologie, maloobchod a zdravotnictví, jejichž podíl dosahuje shodně 5,3 %.

Fundlift za první rok svého působení na českém trhu registruje celkem 5100 uživatelů, z toho naprostá většina jsou muži, a to 93 %. Ženám pak patří zbylých 7 %. Průměrný věk investora se pohybuje kolem 36 let. Jejich největší počet spadá pod Prahu, celkem 532. Ihned za hlavním městem následuj Brno s 87 a Ostrava s 36 uživateli.

„Je tomu přesně rok, co jsme s vizí přinést do České republiky investment-crowdfunding spustili Fundlift jakožto první platformu svého druhu na tomto trhu. První rok fungování předčil naše očekávání ať už z pohledu projektů, které o financování touto formou měly zájem, tak i ze strany investorů. V příštích letech budeme nadále pracovat na tom, abychom investorům představovali další perspektivní projekty a navyšovali jejich množství, stejně jako objem jednotlivých emisí,“ okomentoval dnešní výročí Radek Musil, CEO Fundliftu.

Suma sumárum, Fundlift se už po prvním roce řadí k předním průkopníkům oblasti FinTech a crowdfundungu v České republice. Dokazuje to nejen stále se rozšiřující se portfolio projektů, ale především rostoucí počet aktivních investorů. Pokud se chcete i Vy stát součástí revolučního světa finančních technologií, stačí navštívit webové strany Fundlift.cz, kde je aktuálně „rozjetý“ projekt Klenota a StartpYard. Ale pozor, čas se krátí! Oběma už k dosažení požadované částky schází jen málo.

Investment crowdfunding je inovativní způsob získávání kapitálu, vhodný pro malé a středně velké růstové a inovativní společnosti ze všech sektorů, které hledají další kapitál na svůj růst. Prostřednictvím platformy Fundlift tyto společnosti poptávají financování od investorů z řad široké veřejnosti. Investoři mohou tyto společnosti podpořit a zároveň získat jejich cenné papíry.

Newsletter