GBPUSD stále nabízí prostor k výhodné spekulaci

V posledních několika měsících zažívá britská libra strmý vzestup vůči takřka všem hlavním měnovým párům, přičemž býčí trend, který je obzvláště patrný, lze spatřit u páru GBPUSD. Vysvětlení je jednoduché, a sice britská ekonomika prochází až překvapivě rychlým ekonomickým zotavováním, což lze ostatně prokázat růstem nejen realitního ale i průmyslového sektoru, jejichž hodnoty se momentálně ocitají na před recesních hranicích. To samé lze tvrdit o datech z britského trhu práce, který v předešlém měsíci vykázal 6,8% nezaměstnanost, tedy 5leté minimum.

Co se týče britských ekonomických dat v tomto týdnu, konsensus je nebývale silný. Očekávaná hodnota spotřebitelské inflace (CPI) je 1,7 %, přičemž její překonání by znamenalo silnou podporu britského hospodářství. To samé lze tvrdit i o datech z maloobchodu, která minulý měsíc nebyla až tak silná a u kterých je očekáváno velké zlepšení.

Otázkou je, kam až se hodnota libry může vyšplhat? Vše nasvědčuje tomu, že z ekonomického hlediska nic nebrání pokračujícímu růstu britské ekonomiky, což by se mělo zákonitě prokázat na hodnotě libry. Netvrdím, že vidím do budoucnosti a že se hodnota libry dotkne hvězd, avšak hranice 1,69 u GBPUSD se mi v následujících několika dnech jeví jako snadno dosažitelná.

Z hlediska technické analýzy se GBPUSD pohybuje v silném býčím trendu, na což ostatně ukazuje i trendová linka která již odolala několika medvědím útokům. Šestidenní pokles z předcházejících dvou týdnu byl zastaven 15. května, když se cena GBPUSD v jednu chvíli dostala pod důležitý nově zformovaný support nacházející se na hranici 1,67467. Od té doby však hodnota GBPUSD opět stoupá, a potvrzuje se tedy nastolený trend. Momentálně se cena nachází v blízkosti již zmiňované trendové linky. Přestože ideální moment, pro vstup do dlouhé pozice byl dle mého právě 15. května, na což jsem upozornil den předem v analýze Bude GBP/USD pokračovat v býčím trendu?, stále se podle mého jedná o vhodnou příležitost ke spekulaci na růst. Myslím si, že v následujících dnech nás čeká odraz od trendové linky směrem nahoru, přičemž hodnota která by měla být dle mého bez problému dosažena je hranice 1,69000, pod kterou by měl být umístěn TP. Zvolil bych tedy market order, přičemž stop loss bych umístil pod hranici 1,67870, kde se nachází Fibbonaciho retracement 38,20. S již zmiňovaným TP na 1,69000 se z pohledu risk/reward ratia jedná o velice výhodný obchod.

Newsletter