Německé výnosy klesají, euro proti dolaru oslabuje. Pár testuje hranici 1,1700 EURUSD. Z měn regionu je ve ztrátě pouze forint. Koruna krátce prolomila úroveň 25,40 za euro, poté však část zisků odevzdala.

GE vylepší nabídku za aktiva Alstom, Paříž přichází převzetí na chuť

Konglomerát GE vylepšil svou nabídku na převzetí energetické divize francouzské skupiny Alstom, především ve věci pracovních míst, uvedl zdroj z úřadu francouzského prezidenta Hollanda.

Po schůzce mezi prezidentem a šéfem GE Jeffem Immeltem je zřejmé, že došlo k významné změně postoje Paříže k nabídce GE. Podle zdroje Reuters nabízí GE vytvořit ve Francii v průmyslovém sektoru tisícovku nových míst.

CEO Immelt ve francouzském parlamentním výboru uvedl, že jeho skupina předloží v souvislosti se svou nabídkou podrobné závazky ohledně pracovních míst ve Francii. Řekl také, že GE uvažuje o spojení aktiv obou skupin v oboru železniční signalizace, kde by měl Alstom hlavní slovo. Vyšel tak vstříc obavám Paříže z toho, že samotný prodej energetické divize by Alstom výrazně zmenšil a oslabil.

GE nabídla za aktivity Alstomu 16,9 mld. dolarů, což Paříži nestačilo. Do hry vstoupil německý rival Alstomu Siemens, který za převzetí energetických aktiv Alstomu nabízí své operace v železniční dopravě. Siemens hodlá předložit oficiální nabídku nejpozději do 16. června.

Francouzská vláda musela před deseti lety Alstom zachraňovat před bankrotem. Nyní se firma se zhruba 93 tisíci zaměstnanci potýká s vysokými dluhy, silnou konkurencí a slabou poptávkou. Dopravní divize Alstomu je známá svými rychlovlaky TGV, energetická divize vyrábí turbíny pro uhelné, plynové, větrné i jaderné elektrárny a systémy pro přenos elektřiny.

Newsletter