Goldman Sachs sebralo umlčení sporů dvě třetiny zisků

Klíčová americká banka Goldman Sachs zakončila poslední čtvrtletí roku 2015 s meziročním propadem své ziskovosti o 65 procent. Tolik ji stálo urovnání sporů ve Spojených státech kolem hypoték, které sahaly do let kolem finanční krize. Odhlédneme-li ale od těchto mimořádných nákladů, výsledky Goldman Sachs jsou nad očekávání dobré. Zmírní letošní propad akcií banky o 13 procent v porovnání s 10% poklesem indexu S&P 500?

Čistý zisk Goldman Sachs klesl meziročně na 765 milionů dolarů či 1,27 dolaru na akcii z 2,17 miliardy dolarů či 4,38 dolaru na akcii před rokem. Bez jednorázových nákladů na urovnání sporů, které dosáhly prudkých 1,54 miliardy dolarů, ale Goldman Sachs vydělala 4,68 dolaru na akcii a přestihla tak průměrná očekávání analytiků a ekonomů, kteří počítali s 3,53 dolaru na akcii. Celkové příjmy Goldman Sachs meziročně klesly na 7,27 z 7,69 miliardy dolarů.

Další kolo výsledkové sezony amerických bank

Zatímco příjmy z obchodů s fixním příjmem, měnami a komoditami souhrnně o procento vzrostly, u akcií meziročně o zhruba 7 procent klesly. Šéf banky Blankfein, bojující s rakovinou, dle zdrojů z banky chystá úspory a propouštění u obchodování s dluhopisy. V tomto týdnu Morgan Stanley a Bank of America oznámily výsledky, které ukázaly lepší ziskovost a pokles nákladů. Úspory také podpořily zisk JPMorgan a Citigroup. 

Výsledky v USA za 4Q: Poslední pokles zisků firem? (+kalendář)

Newsletter