Goldmani: Na akcie na tři měsíce zapomeňte

Stratégové investiční banky Goldman Sachs snížili své hodnocení pro světové akcie v tříměsíčním horizontu na podvažovat („underweight“). Vycházejí přitom z drahých ocenění a slabého růstu zisků, napsal server MarketWatch.

Zaměření banky na to, jak investoři vnímají akcie a další riziková aktiva, důvěru také zrovna neinspiruje, uvedli analytici Goldmanů Christian Mueller-Glissman, Ian Wright a Peter Oppenheimer.

„Naše indikátory k ochotě riskovat jsou blízko neutrálních úrovní a její pozitivní intenzita vybledla, což naznačuje, že pozice bude mít menší podporu a budeme potřebovat lepší makroekonomické fundamenty nebo podněty, aby se chuť riskovat zvýšila,“ uvedli analytici s tím, že tržní očekávání jsou už teď holubičí a obrat nějakou dobu potrvá.

Stratégové ale ručník do ringu tak úplně neházejí. V horizontu nadcházejících 12 měsíců vrací hodnocení světových akcií na neutrální. A také navrhují kupovat klesající tituly.

Goldmani snížili své doporučení pro světové akcie ve 12měsíčním horizontu na neutrální z nadvažovat („overweight“) už v květnu. Tehdy uvedli, že je čas zaměřit se víc na komodity.

Newsletter