Google chce dostat internet do nedostupných oblastí. Přes miliardu investuje do satelitů

Společnost Google zamýšlí utratit více než jednu miliardu dolarů za rozšíření své satelitní sítě, plánuje nabídnout volný přístup k internetu v regionech, které byly dosud brané jako nedosažitelné oblasti.

Mezi jednou z mála známých informací týkajících se projektu je fakt, že projekt plánuje začít se 180 malými, vysoce kapacitními satelity obíhajícími Zemi v nižších nadmořských výškách, než je tomu u tradičních satelitů. Projekt bude vedený Gregem Wylerem, zakladatelem startupu O3b Networks Ltd, který se soustředí právě na družicovou komunikaci.

Jak již bylo řečeno, předpokládaná výše výdajů nového projektu se pohybuje od 1 miliardy amerických dolarů, ale případně se počítá s tím, že by mohla dosáhnout až 3 miliard dolarů v závislosti na počtu satelitů uvedených do provozu. Projekt společnosti Google je zatím poslední snahou firmy o rozšíření internetového pokrytí. Spolu s Facebookem počítá se ziskem nových uživatelů zejména v regionech s nízkou četností využití internetu, což by pomohlo zvýšit příjmy a případně i zisky.

„Google a Facebook se snaží přijít na způsoby, jak oslovit obyvatelstvo, které se dosud prezentovalo jako nedosažitelné,“ řekla Susan Irwin, prezidentka Irwin Communications. „Kabelové připojení a bezdrátové mobilní sítě je možno využít jen do určité míry, kterou však satelity vysoce převyšují,“ dodala v rozhovoru pro Marketwatch.

 

Newsletter