Euro reaguje na komenty z ECB o možném snížení tempa nákupů aktiv v rámci pandemického programu už v červnu. Nehledě na komentář z ECB, ve zbytku dne vidíme rizika směrem k silnějšímu dolaru. Důvodem data za amerického trhu práce, u nichž trh čeká vytvoření cca 900 tis. pracovních míst. Překonání konsensu je rizikem vyšších US výnosů a silnějšího dolaru.

Hillary drží náskok nad Trumpem, má podporu žen

Prezidentská kampaň ve Spojených státech pomalu míří do finále a podle nejnovějšího celonárodního průzkumu pro NBC News vede demokratická kandidátka Hillary Clintonová, která by získala hlasy 46 procent voličů. Druhý Donald Trump by dostal 40 procent hlasů, libertarián Gary Johnson devět procent a kandidátka zelených Jill Steinová tři procenta.

Co se amerických voličů týče, tak v prezidentských volbách je historicky vyšší podíl žen než mužů. Například v roce 2012, kdy Barack Obama porazil republikána Mitta Romneyho, tvořily ženy 53 procent voličů a muži 47 procent, ukázal průzkum NBC News.

Je to kampaň republikánského kandidáta Donalda Trumpa, která by měla apelovat na ženy. Minulý týden realitní magnát ukázal, že ho čeká ještě hodně práce. V debatě se totiž dostal do sporu s bývalou Miss Universe Alicií Machado, nepomohlo mu také sexistické chování v televizi. Z žen, které by šly 8. listopadu k volbám, by 52 procent z nich dalo hlas Clintonové. Naopak Trump by měl podporu jen zhruba třetiny. Johnson by od žen obdržel osm procent hlasů a Steinová tři procenta.

Při bližším pohledu na ženské voliče se ukazuje, že dvě třetiny z těch, které se nikdy nevdaly, podporují bývalou ministryni zahraničí. Jen necelá pětina z nich by volila Trumpa. V případě vdaných žen se rozdíl výrazně snižuje, a to na 48 procent pro Clintonovou a 40 procent pro Trumpa. Ženatí muži by naopak podpořili Trumpa, hlas by mu dalo 52 procent z nich, jen 35 procent by volilo Clintonovou.

Průzkum pro NBC News se uskutečnil od 26. září do 2. října. Zúčastnilo se 26 925 respondentů, kteří by šli k volbám.

Newsletter