Hledáte nebankovní půjčku přes internet? Poradíme vám

Na internetu se lze pobavit, lze se zde vzdělat, stejně jako je možné najít zde půjčku. Je celkem běžné, že jsou nabízeny právě tímto způsobem. Pro žadatele je výrazně jednodušší požádat si o půjčky online, než volat operátorům, nebo muset navštívit pobočku. Tento segment má ale i svá negativa. Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor.

Pozor na splácení

Většina půjček přes internet má jedno negativum. Jsou to splátky. I u vyšších sum je nutné dodržet domluvený termín splatnosti. Pevné datum, ke kterému je nutné peníze jednorázově splatit. Obvykle je v délce jednoho měsíce, což může bezproblémové splacení výrazně komplikovat. Vlivem toho se řada lidí během pár měsíců dostala do takzvané dluhové pasti.

Skutečně jenom online?

Je mnoho poskytovatelů, kteří lákají na jednoduché a rychlé vyřízení, bez nutnosti osobních schůzek. Ve skutečnosti však o půjčky přes internet jít nemusí. I když vše vypadá jednoduše, závěr je takový, že se přece jenom neobejdete bez tištěné smlouvy. Ta vám může být zaslána kurýrem či poštou. To sice eliminuje nutnost návštěvy pobočky, ale celé vyřízení to jenom prodlužuje. Ze snahy získat peníze za pár desítek minut až hodin se vše prodlouží na několik dní. Teprve po obdržení, podpisu a odeslání smlouvy je možné žádost plnohodnotně schválit a peníze poskytnout.

Počítejte s prověřováním

I když je vše vyřízeno online, z pohodlí vašich domovů, je třeba počítat s tím, že se bez prověřování neobejdete. Je to dáno jak tím, že chce poskytovatel peněz snížit riziko, tak i tím, že vlivem současných zákonných úprav musí zjistit vaši schopnost splácet. K tomu přidejme i nutnost ověření vaší totožnosti, bez které se také nelze hnout z místa. Kdo je méně zkušeným uživatelem počítačů, ten může mít problém. Mnohdy je třeba:

Naskenovat dva doklady totožnosti
Doložit výpis z účtu nebo výplatní pásku
Poslat ověřovací platbu na účet

 

Jde o stejné dokumenty, jako jsou předkládány na pobočkách. V tomto případě ale prostřednictvím internetu. Je tedy dobré mít po ruce někoho, kdo vám s případným převodem do elektronické podoby nejenom pomůže, ale zvládne i odeslání skrz mail, či rozhraní úvěrového poskytovatele.

Rizikem může být nevýhodnost

Půjčky přes internet jsou obecně doporučovány tomu, kdo hledá rychlé a jednoduché vyřízení – i když ne u každého je realitou. Také počítejte s tím, že se toto pozitivum může vázat i k jednomu negativu. A tím je výhodnost. Tedy spíše nevýhodnost. Proto doporučujeme využít srovnání půjček a najít takovou, která bude nejvýhodnější. Klasické navýšení se v rámci měsíce pohybuje v desítkách procent, což rozhodně neukazuje na jakkoliv výhodný úvěr. K tomu přidejme i další možná budoucí negativa, jako:

Poplatek za prodloužení
Sankční poplatky
Ověřovací poplatek

 

Jako nejvýhodnější varianta se může jevit půjčka zdarma. Není však pro každého. Podmínkou je žádat si u daného poskytovatele poprvé. Druhou z podmínek je také vrácení peněz v termínu. Jinak může být vše dodatečně doúčtováno.

Velké částky nejsou dostupné každému

Kdo segment půjček přes internet sleduje dlouhodobě, ten vidí, jak se postupně zvyšují sumy, které mohou zájemci získat. Doba, kdy mikropůjčky nabízely jenom pár jednotek tisíc je dáno pryč. Dnes mnoho poskytovatelů láká na sumy ve výši i několika desítek tisíc korun. A to na cokoliv. Realita je však jiná. U většiny poskytovatelů si v případě první žádosti nelze vzít vyšší sumu, než 10 000 Kč. Kolik konkrétně to bude, záleží na jeho podmínkách. Vyšší částky jsou dostupné až pro stálé klienty, kteří mají několik bez problémů splacených půjček. Nelze tedy počítat s tím, že by takový typ půjčky mohl nahradit klasický spotřebitelský úvěr.

(reklamní sdělení)

Newsletter