IBM jako nejhorší Buffetova investice?

Zisky IBM Warrenu Buffettovi rozhodně radost nedělají. Zmýlil se? Akcie společnosti po slabých výsledcích propadly už o více jak desetinu, dnes pokračují ve ztrátách. 

Wall Street: Rekord Nasdaqu a propad akcií IBM

Podle nejnovějších dostupných zdrojů Buffetův konglomerát Berkshire Hathaway vlastnil k 30. červnu 79,57 milionů akcií IBM, což z něj dělá jednu z největších investic. Berkshire Hathaway je také největším akcionářem společnosti IBM. Má o téměř 20 milionů akcií více, než druhý největší investor.

Abychom Buffetovi nekřivdili, vždy investuje ve velmi dlouhém horizontu a IBM do portfolia přidal teprve nedávno. V květnu se nechal slyšet, že v dlouhodobém horizontu očekává na IBM „značný“ nárůst peněz. Ovšem není to poprvé, co IBM stojí Berkshire hodně peněz kvůli špatnému čtvrtletí.

Buffettova Achillova pata?

„Výsledek zisku na akcii je ovlivněn hodnotou dolaru, který vyděláte mimo Ameriku, a který prostě není tak silný,“ řekl Charlie Bobrinskoy z Ariel Investments. „Máme propad v Asii, nějaký propad také v některých částech Evropy. Myslím si, že IBM je dokonalým příkladem. V dlouhodobém horizontu zůstáváme býci, ale bude se jednat o velmi neklidné čtvrtletí.

Newsletter