Icahn: Na trzích je nebezpečno, ať Fed udělá cokoliv

Známý americký investor Carl Icahn opět varoval před nebezpečím, které nyní hrozí na trzích. Problémy podle něj existují bez ohledu na to, zda americká centrální banka (Fed) příští týden zvýší úrokové sazby, nebo ne.

„Podíváme-li se na okolní prostředí, myslím, že situace je nebezpečná. Je to jako když jdete po římse a mohli byste dojít až na její konec, ale spadnete a pak opravdu přijdou problémy,“ řekl Icahn televizi CNBC na konferenci Delivering Alpha.

Zatímco investoři si kladou otázku, zda Fed příští týden zvýší nebo zachová sazby, Icahn trvá na tom, že to není až tak důležité. Podle něj problém nastane v obou případech. „Pokud sazby nezvýší, myslím, že budeme ve velké bublině,“ naznačil Icahn, který zároveň načrtl čáru mezi akciovým trhem, který si vede dobře, a ekonomikou, kde růst je i nadále pod úrovní trendu.

Icahn také částečně odhalil své plány na trhu. Od své vlastní firmy se snaží získat povolení k nákupu 50 procent akcií firmy Herbalife. V současné době má oprávnění k získání 35 procent.

 

Newsletter