Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

Immofinanz získala LEED Platinum certifikaci pro projekt JUNGMANNOVA 15

Rakouská realitní společnost IMMOFINANZ Group oznamuje, že získala certifikaci LEED Platinum za rekonstrukci kancelářské budovy JUNGMANNOVA 15 v Praze 1. Certifikace Platinum je nejvyšší možné ocenění v nejnovějším systému LEED a uděluje se na základě velmi přísných kritérií, jako je například kvalita vnitřního prostředí budovy; hodnotí se také provozní výdaje a úroveň pohodlí uživatelů budovy. JUNGMANNOVA 15 je prvním projektem rekonstruované kancelářské budovy v České republice, který získal tuto certifikaci.

„Tento certifikát LEED Platinum zdůrazňuje naši strategii péče o energetickou účinnost a metod pro rekonstrukční a developerské projekty při zachování zdrojů,“ uvedl Karel Bor, country manažer pro správu majetku IMMOFINANZ Group v portfoliu kancelářských a logistických nemovitostí této společnosti v České republice a na Slovensku. „V loňském roce jsme získali certifikaci LEED Gold za projekt Jindřišská 16, atrium, kde se nachází jedinečná vertikální zahrada s 5 000 živých rostlin, a za projekt Na Příkopě 14. Všechny tři zmíněné pražské kancelářské budovy si zachovaly původní historický charakter a současně jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi.“

Nová budova s dlouholetou historií

Budova na adrese Jungmannova 15 je původním návrhem architekta Osvalda Polívky a byla postavena v letech 1907–1910. Průčelí je převážně ve stylu Art Nouveau s několika prvky ve stylu Art Deco. Rekonstrukce budovy a doplnění nové moderní přístavby jsou výsledkem spolupráce s renomovaným architektonickým studiem DaM.

Cílem bylo zachovat všechny původní prvky, konkrétně původní závěsná světla, schodiště z prvotřídního teraca, kovové ornamenty na balkonových zábradlích a zdobené uliční fasády, díky čemuž zůstala uchována autentická atmosféra této budovy. Certifikační postup provedla společnost ARCADIS, divize společnosti EC Harris, která řídila celý certifikační postup také v případě budovy Jindřišská 16.

Udržitelné a přizpůsobivé kanceláře

JUNGMANNOVA 15 je moderní kancelářská budova nabízející plochu 7 200 m2 třídy A pro kanceláře a 580 m2 komerčních prostor. Nájemci využívají prostory v nejžádanější lokalitě se skvělou přístupností, širokou nabídkou služeb a výhodami renomované obchodní oblasti s mnoha úspěšnými domácími i mezinárodními společnostmi v těsném sousedství. Jednou z jedinečných příležitostí pro nájemce je neobvyklá kombinace pracovního prostředí a přírody. Možnost prožít pracovní den v rozlehlých prostorách a na terasách oplývajících bujnou vegetací nebo v přízemních kancelářích s vlastními venkovními zahradami je nedostižným komfortem. Cyklisté mohou přijet do práce na kole, které uschovají na vyhrazeném místě vybaveném zámky a sprchami.

Kancelářské prostory budovy JUNGMANNOVA 15 lze díky variabilnímu designu rozdělit do samostatných jednotek s plochou od pouhých 190 až do 1 000 m2 a větších. Jsou tudíž vhodné pro větší i menší společnosti hledající prestižní a reprezentativní sídlo v centru města se zdravým prostředím a vysokou úrovní služeb.

Základní informace o projektu:

Developer/investor                            IMMOFINANZ Group

Architekt                                            DaM spol. s r. o.

Datum ukončení                                konec roku 2014

Prostory                                             7 200 m2 kancelářských prostor třídy A a 580 m2 komerčních prostor

Výhody                                              příhodné, pohodlné sídlo v centru Prahy, nejmodernější technologie, inspirativní pracovní prostředí, atrium a japonská zahrada, pohodlné parkování ve 3 podzemních podlažích, zařízení pro cyklisty (místnost pro úschovu kol, sprchy), certifikace LEED Platinum

Další informace                                 www.jungmannova15.cz

 

O společnosti IMMOFINANZ Group

IMMOFINANZ Group je jednou z předních kotovaných realitních společností v Evropě. Společnost je zařazena do hlavního indexu ATX Vídeňské burzy a působí rovněž na Varšavské burze. Od svého založení v roce 1990 společnost sestavila portfolio vysoce kvalitních nemovitostí, které v současnosti čítá více než 470 investičních realit o účetní hodnotě přibližně 6,8 mld. EUR. Společnost IMMOFINANZ Group soustřeďuje své činnosti na segment drobné klientely, kancelářských a logistických prostor a obytných prostor na osmi klíčových regionálních trzích, jimiž jsou: Rakousko, Německo, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Polsko a Rusko. Další informace naleznete na adrese: http://www.immofinanz.com / http://blog.immofinanz.com / http://properties.immofinanz.com

(Zdroj: Tisková zpráva společnosti)

Newsletter