Index S&P rekord neudržel, Wall Street se přebarvila na červeno

Akcie ve Spojených státech zahájily týden růstem a nejširší index S&P 500 vystoupil na nový intradenní rekord. Investorům ale nákupní apetit po celý den nevydržel a Wall Street uzavřela v červených číslech. S&P 500 oslabil o 0,41 %, užší DJIA ztratil 0,23 % a technologický Nasdaq odepsal 0,63 %.

Indexům S&P a Nasdaq se nepodařilo uhájit páteční rekordní hodnoty. Nestačilo k tomu optimistické naladění investorů před výsledky hospodaření společnosti Apple. Akcie firmy v očekávání vzrostly o 1,8 %.    

Akcie Mylan propadly o bezmála 6 % poté, co firma odmítla nabídku na převzetí od konkurenta Teva Pharmaceuticals za více než 40 miliard dolarů. Je ale pravděpodobné, že jednání budou dál pokračovat.    

Investoři budou tento týden sledovat dvoudenní zasedání měnového výboru americké centrální banky. Všímat si budou především jakýchkoli signálů o načasování prvního zvýšení úrokových sazeb. Řada horších dat z poslední doby přiměla mnohé ekonomy očekávaný termín posunout, většina z nich nyní počítá s růstem sazeb nejdříve koncem roku.     

Trhy se soustředí na probíhající výsledkovou sezónu. Ze společností z indexu S&P 500, které doposud zveřejnily hospodářské výsledky, jich přes 70 procent vykázalo zisk, který překonal očekávání. Zítra reportuje například Pfizer, Ford, Kraft Foods či UPS.

Newsletter