Euru se podařilo umazat část dnešních ztrát. Kurz se drží pod 1,0850 EURUSD. Koruna po krátkém oslabení nad 25,45 za euro, smazala ztráty pod 25,40 za euro.

Indie vyhodila úředníka. 24 let nepřišel do práce

V Indii jsou vládní pracovní místa považována za životní štěstí. A. K. Verma to podtrh omračujícím způsobem. Verma, výkonný inženýr na ústředním oddělení práce, byl nyní vyhozen poté, co se naposledy v práci objevil v prosinci roku 1990, všímá si svérázného případu CNBC.

„Zažádal o prodloužení dovolené, což nebylo schváleno. Vzepřel se pokynům vrátit se do svého zaměstnání,“ stojí ve vládním prohlášení. Dokonce i poté, co ho v roce 1992 vyšetřování uznalo vinným z „úmyslné absence ve službě“, trvalo dalších 22 let, než ministr vlády zasáhl, aby ho z pracovního místa odstranil, poznamenala vláda.

Indické pracovní právo, o kterém Světová banka říká, že je nejvíce omezující kdekoliv, činí těžkým vyhodit zaměstnance z jiného důvodu, než z trestního pochybení. Státy, v čele s Rajasthan a Madhya Pradesh, nedávno změnily zákon, aby bylo jednodušší přijímat a propouštět personál. To – na rozdíl od odborů – přivítali představitelé průmyslu.

Premiér Narendra Modi nařídil omezit nekontrolovanou absenci tím, že se úředníci v Novém Dillí začali hlásit do práce pomocí skeneru otisků prstů. Výsledky evidence jsou navíc přístupné veřejně na adrese www.attendance.gov.in

Newsletter