ING MEDICAL má díky Fundliftu miliony na novou linku

Firma ING MEDICAL, která je úspěšnou českou firmou zabývající se vývojem a výrobou výrobků na bázi nanotechnologie aplikované ve zdravotnictví, má za sebou úspěšný úpis 4letých dluhopisů s úrokovou sazbou 7 % p.a. na Fundliftu. Z původně poptávaných čtyř milionů korun společnost pro velký zájem investorů navýšila emisi na šest milionů korun. Kampaň byla zainvestována za necelý týden včetně vánočních svátků.

„Jsme velmi nadšeni reakcí investorů, dluhopisy ING Medical se upisovaly i na Štědrý den a celé vánoční svátky. ING Medical hodlá investovat do nové výrobní linky na kryty ran za použití patentově chráněné technologie a s výrobním postupem, který je v České republice ojedinělý. Investoři jistě oceňují, že společnost plánuje dodávat první výrobky českým nemocnicím i zahraničním distributorům již v roce 2017,“ říká Andrea Lauren, zakladatelka Fundliftu.

ING MEDICAL vznikla v roce 2004 a za dobu své existence se významnou měrou podílela na vývoji zdravotnických prostředků s využitím nanovlákenné vrstvy. V této oblasti dosáhla významných výsledků a získala si tím značnou reputaci u odborníků, které se nanomateriály a jejich využitím dlouhodobě zabývají.

Loni ING MEDICAL uvedla pod značkou StopBac na trh řadu zdravotnických produktů na bázi unikátní české patentované technologie Solgel, které používají nanočástice stříbra jako antibakteriální látku.

 

 

Aktivní antibakteriální látka se využívá pro vysoce efektivní lokalizované ošetření pooperačních ran, včetně popálenin, které jsou významným problémem ve zdravotnictví. Připravované kryty ran mají výrazně rozšířené uplatnění v rámci nemocniční léčby a jejich distribuce bude kromě lékáren cílit zejména na zdravotnická zařízení. Vzhledem k unikátnosti těchto výrobků o ně jeví zájem i potenciální velkoodběratelé v Německu a v USA.

„Děkujeme celému týmu Fundliftu za skvělou spolupráci a profesionalitu. Již začátkem ledna hodláme akcelerovat jednání o dodávce výrobní linky tak, aby se její instalace oproti plánu urychlila. Dodatečné finanční prostředky z navýšení emise dluhopisů použijeme především na zahraniční marketing na odborných fórech tak, abychom rychleji pronikli i na zahraniční trhy,“ uvedla generální ředitelka ING Medical Hana Havlová.

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu.

 

Newsletter