Investiční banky: Spekulujte na pád eura

Devizové trhy vykazují den před Vánoci sníženou volatilitu. Dolar, jenž během včerejšího dne zaznamenal vůči euru nová více jak 28měsíční maxima, dnes mírně oslabuje, momentálně na 1,22356 dolaru za euro. Sentiment nicméně zůstává na straně dolarových býků.

Agentura Standard & Poor‘s během včerejšího dne zvýšila svoji prognózu pro americký hrubý domácí produkt v roce 2015, s tím, že nižší ceny ropy by mohly vést ke zvýšení spotřebitelských výdajů. Většina obchodníků tak upírá svoji pozornost na dnešní revizní růstu amerického HDP za třetí kvartál, jenž by měl podle konsensu dosáhnout 4,4 %. Jakékoli lepší číslo by mohlo být signálem pro koupi dolaru.

Ze včerejšího FX výhledu agentury Bloomberg pro rok 2015 vyplynulo, že většina investičních bank soustředí své spekulativní pozice na shortování eura vůči dolaru. Jak BNP Paribas, tak například Citibank, Goldman Sachs nebo JP Morgan doporučují svým klientům spekulovat na pád eura vůči dolaru s cílenou hodnotu pro rok 2015 poblíž 1,15 dolaru za euro. Jedním z dalších preferovaných obchodů je spekulace na růst dolaru vůči japonskému jenu, jenž by měl například podle odhadů investiční banky Citibank vyšplhat až na 135 jenů za dolar. Ať tak či onak, americký dolar zůstává preferovaným aktivem k alokaci kapitálu na devizových trzích pro rok 2015.

Newsletter