Investujte do nejúspěšnější líhně startupů ve střední Evropě

Co mají společného AirBnB, DropBox, Reddit nebo Dámejídlo? Na výsluní je vynesl startupový akcelerátor. Šanci investovat do nejdéle fungujícího a nejúspěšnějšího akcelerátoru startupů ve střední Evropě StartupYard teď exkluzívně nabízí investiční platforma Fundlift. Jde o NEVEŘEJNOU nabídku vybraným investorům.

Co to znamená? Jak neveřejná nabídka probíhá a pro koho je? Pokud vás láká investice do rozvoje startupů skrze akcelerátor, který je nejúspěšnější a jeden z největších ve střední Evropě a jste připraveni investovat nejméně 25 tisíc korun, musíte se zaregistrovat na portálu Fundlift.cz. A pak tým Fundliftu se svým zájmem kontaktovat na email info@fundlift.cz. A vyčkat na jeho odpověď. Učinit to můžete do 30. září. Získáte šanci investovat po boku profesionálních investorů typu Rockaway nebo Credo Ventures.

Do čeho kokrétně? Od září roku 2011 uspořádal StartupYard celkem šest kol akceleračních programů, kterými prošlo 44 startupů. 15 z nich již získalo investice od dalších investorů v celkové hodnotě 5,1 milionu eur, v přepočtu 137 milionů korun. Teď StartupYard otevírá sedmé kolo akceleračního programu pro 7 až 10 nejlepších startupů, které vybere v zimě 2016. Cílovými odvětvími investic jsou big data, datová analýza, kyber-bezpečnost, umělá inteligence & predikce a internet věcí.

StartupYard za tímto účelem otevírá novou společnost StartupYard 7, se kterou je spojena exkluzívní neveřejná nabídka investorům přes Fundlift. Mohou investovat od částky 25 tisíc korun po boku managementu StartupYardu a profesionálních a andělských investorů, kteří vkládají nejméně jeden milion korun a získat přednostní právo na podíl na zisku. Management předpokládá, že majetek společnosti StartupYard 7 bude zpeněžen a výtěžek rozdělen investorům do pěti let. 

„Z celkové částky pro batch StartupYard 7 je již 47,3 procenta zafinancováno StartupYardem a profesionálními investory, včetně Rockaway Capital Jakuba Havrlanta a Credo Ventures, které vede Ondra Bartoš. Investorům se tak poprvé nabízí unikátní možnost ko-investovat s našimi předními venture capital firmami. Chcete investovat minimálně 25 tisíc korun? Registrujte se na Fundlift a napište nám na info@fundlift.cz. Úpis je otevřen pouze prostřednictvím Fundliftu jako neveřejná nabídka vybraným investorům a to nejdéle do 30. 9. 2016,“ vzkazuje šéfka Fundliftu Andrea Lauren.

Profesionální tým StartupYardu vyhledává technologické projekty v regionu střední a východní Evropy a vybraným startupům nabízí intenzivní tříměsíční akcelerační program včetně mentoringu svých poradců. Startupům současně poskytne kapitál ve výši 30 tisíc eur pro počáteční rozvoj. V loňském roce StartupYard přilákal více než 320 přihlášek od startupů převážně z regionu střední a východní Evropy, z nichž 9 společností vybral do akceleračního programu. Z těchto 9 firem již 3 získaly další investici od profesionálních investorů. Neuron soundware zvítězil v prestižní soutěži „Nápad roku“ Nadace Vodafone. Podíly v pěti ze společností, které StartupYard dosud akceleroval, již byly úspěšně prodány, 28 firem je stále aktivních a 15 získalo investice v celkové výši 5,1 milionu eur.

Některé z projektů StartupYardu dosahují nyní již více než desetinásobnou hodnotu společnosti oproti hodnotě před vstupem do programu. Dvě třetiny projektů akcelerovaných StartupYardem jsou stále aktivní, což StartupYard řadí do vrcholné ligy vedle slavných globálních akcelerátorů StartupBootcamp nebo SeedCamp.

Newsletter