Investujte do příběhů a začněte vydělávat

Chtěli byste investovat a vydělat slušné peníze, třeba jako banka? Díky technologii je to dnes možné, říká se tomu fintech. Podívejte se na video, v němž šéf Zonky Pavel Novák velmi krátce naznačí, jak na to. Chcete tedy vědět, kolik můžete ročně vydělat? A jak správně rozložit portfolio?

V zahraničí už platforem jako je Zonky fungují desítky, nejstarší z nich jsou více než 15 let staré, jsou ve Spojených státech, ve Velké Británii, dodává Novák.

Na Zonky můžete mít dvě role. Můžete si od lidí půjčit peníze, nebo můžete být vy tím, kdo půjčuje. 

CEO Zonky Pavel Novák vystudoval kybernetiku a řídicí techniku na ČVUT v Praze. Po studiích odjel na krátkou stáž do USA, kde pracoval jako výzkumník na projektech pro společnost Rockwell Automation. Po svém návratu nastoupil jako business konzultant pro trhy střední a východní Evropy ve společnosti Adastra Business Consulting. Jeho specializací byl credit risk management a customer value management. Od roku 2014 do března 2017 působil jako viceprezident v ruské maloobchodní síti Eldorado, kde zodpovídal za rozvoj B2C ecommerce, CRM, klientský servis a IT. Od dubna 2017 má v roli CEO na starosti P2P fintech službu Zonky. 

Propojení technologií (fintech) a základních principů sdílené ekonomiky, na kterých je Zonky založena (tzn. propojování lidí, kteří peníze mají s těmi, co by je chtěli), nám dává sílu stovek bank. Serveru Roklen24 to již dřívě řekl šéf marketingu Zonky Jakub Strýček. „Tím, že neneseme žádné enormní náklady na náš provoz, jsem schopni nabídnout stejnou službu mnohem levněji. To, co je u podobných projektů jako jsme my, ať už u nás nebo v zahraniční rozdílné je, pro koho je služba primárně určena a jakou úroveň vyhodnocování rizik pro své investory přináší,“ dodal.

Šéf risku Zonky: Statistika je fascinující, blackjack v kasinu ale nepočítám

Newsletter