Jak bookmakeři sází na řeckou krizi?

Lidé odjakživa milují sázky, tedy alespoň někteří. Vsadit se dá dnes v podstatě na cokoliv, proto nesmí chybět ani taková událost, jako je současná řecká krize. Byť se nejedná o situaci, na kterou by všechny sázkové kanceláře umožňovaly vsadit, najdou se i výjimky. Jak tedy bookmakeři vidí dění nejen příštích dní, ale i měsíců?

V Řecku se bude i letos nadále platit eurem, jsou přesvědčeni bookmakeři společností, jako je například Paddy Power. Největší irská sázkařská firma dává kurz na šanci Řecka a jeho setrvání v eurozóně v letošním roce na úrovni 1,25:1 a na jeho odchod 3,5:1. Společnost Ladbrokers se zase zaměřila na výsledek nedělního referenda. V tomto případě je kurz pro přijetí návrhu zahraničních věřitelů na úrovni 1,4:1 a na jeho odmítnutí 2,75:1.

„Je vidět, že sázky se zatím přiklánějí k tomu, že „ano“ v referendu zvítězí,“ řekl pro agenturu Bloomberg Matthew Shaddick, šéf oddělení politických sázek společnosti Ladbrokers. „I tak jsem ale přesvědčen, že nikdo si nemůže být zcela jist v odhadu takového výsledku,“ dodal.

V České republice se ne řeckou situaci zaměřila Fortuna. Ta si jako předmět sázek vybrala řecké referendum. Na odmítnutí úsporných opatření vypsala společnost kurz 1,19:1 a na opačný výsledek, tedy přijetí podmínek věřitelů, je kurz 3,7:1.

„Syriza je krajně levicová strana a podle toho se chová. Fakt, že se pro ni Řekové při posledních volbách vyslovili, jasně ukazuje, že jejich ochota dál šetřit není úplně valná. A populista Tsipras pod tíhou svých volebních slibů platy a důchody škrtat nebude. Dobře si je vědom toho, že mu to národ s velkou pravděpodobností orazítkuje,“ tvrdí hlavní bookmaker Fortuny Ondřej Vích.

Newsletter