Z ekonomického kalendáře nás odpoledne čekají už jen data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se přibližuje hranici 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul do okolí hranice 4,60 EURPLN.

Jak bookmakeři sází na řeckou krizi?

Lidé odjakživa milují sázky, tedy alespoň někteří. Vsadit se dá dnes v podstatě na cokoliv, proto nesmí chybět ani taková událost, jako je současná řecká krize. Byť se nejedná o situaci, na kterou by všechny sázkové kanceláře umožňovaly vsadit, najdou se i výjimky. Jak tedy bookmakeři vidí dění nejen příštích dní, ale i měsíců?

V Řecku se bude i letos nadále platit eurem, jsou přesvědčeni bookmakeři společností, jako je například Paddy Power. Největší irská sázkařská firma dává kurz na šanci Řecka a jeho setrvání v eurozóně v letošním roce na úrovni 1,25:1 a na jeho odchod 3,5:1. Společnost Ladbrokers se zase zaměřila na výsledek nedělního referenda. V tomto případě je kurz pro přijetí návrhu zahraničních věřitelů na úrovni 1,4:1 a na jeho odmítnutí 2,75:1.

„Je vidět, že sázky se zatím přiklánějí k tomu, že „ano“ v referendu zvítězí,“ řekl pro agenturu Bloomberg Matthew Shaddick, šéf oddělení politických sázek společnosti Ladbrokers. „I tak jsem ale přesvědčen, že nikdo si nemůže být zcela jist v odhadu takového výsledku,“ dodal.

V České republice se ne řeckou situaci zaměřila Fortuna. Ta si jako předmět sázek vybrala řecké referendum. Na odmítnutí úsporných opatření vypsala společnost kurz 1,19:1 a na opačný výsledek, tedy přijetí podmínek věřitelů, je kurz 3,7:1.

„Syriza je krajně levicová strana a podle toho se chová. Fakt, že se pro ni Řekové při posledních volbách vyslovili, jasně ukazuje, že jejich ochota dál šetřit není úplně valná. A populista Tsipras pod tíhou svých volebních slibů platy a důchody škrtat nebude. Dobře si je vědom toho, že mu to národ s velkou pravděpodobností orazítkuje,“ tvrdí hlavní bookmaker Fortuny Ondřej Vích.

Newsletter