Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Jak bude vypadat pocovidový normál?

Bylo příjemné se po dlouhém lockdownu utkat s dalšími startupy tváří v tvář. Zažít energii hackathonu, byť vykoupenou nevyspáním. Takovou vzpomínku má Vojtěch Šanca z akce HACK 2 NORMAL, která se konala v květnu. Když prý po delší době viděl offline akci a okamžitě se na ni přihlásil.

Skvělá myšlenka! Vojtův tým vyhrál se svou aplikací Dio, díky které můžou věřící komunikovat se svým kostelem online (více si můžete přečíst v našem dřívějším rozhovoru). Jeho vítězství viděla i Andrea Trang Vu ze společnosti Oracle (link vede na stránku týkající se podpory Oracle pro startupy). Andrea přivítala vítězství Dia s nadšením. Podle ní má tento projekt velký byznysový potenciál.

Jak tedy bude vypadat normál, až pandemie pomine? Andrea si myslí, že v něm vlastně už jsme. Podle Vojtěcha nám Covid omezil možnost inovací. Těší se proto na konec pandemie, který (snad) přinese nové možnosti.

Proč má studium vesmíru zásadní důležitost pro lidstvo? Jak můžou startupy spolupracovat se společností Oracle? Poslechěte si podcast Anny Liprtové z SWC týmu.

Tato epizoda je součástí série podcastů Startup World Cup & Summit, evropského kontinentálního Finále, které proběhne 5. a 6. října 2021 v Praze. Vystoupí na něm řečníci světového formátu jako například Steve Wozniak nebo Esther Wojcicki. Startupy budou soutěžit o 500 000 dolarů a titul evropského šampiona.

Newsletter