Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Jak Google „zabil“ apríla

První duben je tradičně spjat s aprílovými žerty. Kromě toho, že jsme se dnes mohli dozvědět o tom, že Babiš kupuje Škodovku nebo že Mixit se dostal do rukou Číňanům, se najdou i takové, které neměly zrovna úsměvný konec. Právě to je případ známé společnosti Google, která svým aprílem na emailové službě Gmail rozezlila desítky lidí. Někteří kvůli němu dokonce dostali „padáka“.

Podstata aprílu spočívala v tom, že Google do Gmailu vložil vedle klasického tlačítka „Odeslat“ vylepšenou verzi „Odeslat + Mic drop“. Kliknutím na něj jste zprávu nejen odeslali a archivovali, ale navíc připojili gif s kreslenou postavičkou Mimoně, který stojí u řečnického pultu a následně upustí na zem mikrofon. Takové gesto v podstatě znamená konec debaty s tím, že se s druhou stranou už opravdu nehodláte dále bavit.

Vzhledem k tomu, že nové tlačítko bylo umístěno hned vedle běžného odeslání, mnozí lidé na něj bezmyšlenkovitě klikli, aniž by měli ponětí o tom, co ve skutečnosti odeslali. Jakmile to však zjistili, ne všichni dokázali vtipnost Googlu ocenit. To se pak projevilo hned v několika stížnostech, a to jak na infolince, tak i na fórech společnosti. Kde byl problém? Někteří lidé využívají Gmail i jako profesní emailovou adresu, tudíž se vtípek dostal jak ke klientům, tak i k nadřízeným.

Některé případy šly až do extrému. Uživatel Abdus Salam do Googlu napsal, že kvůli aprílu nedostal místo, o které se v tu dobu ucházel, a to jen vinou jednoho hloupého obrázku. „Přilepení gifu byla ta nejhloupější věc, která mohla spatřit světlo světa,“ přepisuje Salamova slova server Business Insider. „Se svým novým zaměstnavatelem jsem jednal 3 měsíce a email s „překvapením“ jsem poslal, hádejte kam?! Do oddělení HR! Proč jste to udělali? O tu práci jsem velice stál a nastoupit jsem měl v pondělí,“ končí rozezlená zpráva.

Obdobná reakce přišla od Allana Pashbyho. „Díky tlačítku „Mic Drop“ jsem přišel o práci. Živím se jako spisovatel a měl jsem odeslat svou práci ještě před deadlinem. Poslal jsem několik článků své šéfce, ovšem nikdy jsem neobdržel odpověď. Nechtěně jsem totiž email odeslal s přiloženým obrázkem. Jediné, čeho jsem se dočkal, byla pěkně ostrá hlasová zpráva, ze které jsem se dozvěděl, že mé předchozí zprávy byly pochopeny jako konec jakékoliv další spolupráce,“ napsal Pashby.

Jakmile se množství obdobných odpovědí začalo na apríla nebezpečně množit, Google byl nucen speciální tlačítko stáhnout. Uživatelům pak přišla omluvná zpráva o tom, že vtip byl spíše ke škodě než k užitku, a proto byla možnost „Odeslat + Mic drop“ odstraněna. Inu, i přesto, že nevíme, kolik pravdy je na obou zmiňovaných případech, ani zdali si zmiňovaní lidé prostě nestěžují třetí straně na svou vlastní hloupost, občas jednoduše něco nevyjde.

A co Vy? Jak vyšel apríl Vám?

Newsletter