Jak vydělat na zlatu a stříbru? Víme, kdy nakupovat

Když jde o nákup zlata či stříbra, všichni investoři dumají nad tím, kdy je ten správný čas. Při investicích do drahých kovů je totiž načasování jedním z klíčových faktorů. Máme teď oprášit tlačítko „Buy“? To ve svém článku na GoldSilver.com prozrazuje expert na drahé kovy Jeff Clark.

Kdy je správný čas nakupovat zlato?

Clark shromáždil historická data o vývoji ceny zlata a spočítal průměrný zisk a ztrátu pro každý den od roku 1975 (v tomto roce bylo v USA znovu povoleno nakupovat zlato). A aby zjistil, v jaké části roku je nejlepší nakupovat žlutý kov, hodnoty zanesl do grafu.

Z něj je patrné, že zlato obvykle roste během prvních pár měsíců roku. Naopak během jara a léta růst spíše zpomaluje. Znovu pak žlutý kov začíná posilovat na podzim.

Zlato a úroky? Častý omyl drobného investora

Nejnižší cenu zlata lze ale spatřit během druhého lednového týdne, což z něj činí nejlepší dobu na „zlatou“ investici. Dobrý čas je však také polovina března a začátek dubna. Poslední šancí na výhodnou koupi, než cena drahého kovu na podzim vystřelí do výšin, je pak druhý červencový týden.

Kdy je správný čas nakupovat stříbro?

Stejný postup pro nalezení ideální doby na investování použil Clark i u stříbra. Z grafu je na první pohled patrná vyšší volatilita ceny v porovnání se zlatem.

Avšak stejně jako u zlata je ideální dobou na nákup stříbra začátek ledna. V jakémkoli jiném období vás „stříbrná“ investice vyjde mnohem dráž. Second best je pak konec června, avšak i v tomto období si oproti lednu značně připlatíte.

Newsletter