Jaký byl letošní rok měřený lupou Googlu

Jaký byl rok 2016 pod lupou Googlu? Mezi nejvíce vyhledávaná slova se dostala Deadpool, Donald Trump, a Celine Dion. Stejně jako Prince, Powerball nebo Pokémon. Něco se dalo čekat, jiné výsledky byly poměrně překvapivé.

V kategorii „vyhledávání“ zvítězila hra Pokémon Go, kterou v létě představil japonský výrobce her a konzolí Nintendo. A to i přesto, že zájem o hru s rozšířenou realitou od uvedení na trh později polevil. Druhé místo patří chytrému telefonu iPhone 7 od Applu a třetí místo obsadil budoucí 45. prezident Spojených států Donald Trump.

Ten stopu zanechal také v kategorii světové zprávy, kterou ovládly americké prezidentské volby před letními olympijskými hrami v Rio de Janeiru a brexitem.

Na Google v ČR letos nejvíc rostlo hledání ms v hokeji a hry slither

Na celkovém čtvrtém místě ve vyhledávání letos skončil letos zesnulý zpěvák Prince, další zpěvák David Bowie, který zemřel v lednu byl celkově ve vyhledávání šestý. 

Google letos nově uvedl kategorii „ztráty“, v níž kromě obou legendárních zpěváků lidé vyhledávali také další hvězdy – americká zpěvačka, která se proslavila svými coververzemi písniček na YouTube Christina Grimmie, herce Alana Rickmana, boxera Muhammada Aliho nebo zpěváka Leonarda Cohena.

Ze všech televizních show lidé letos nejčastěji „googlovali“ americký hororový seriál Stranger Things, ve filmech zvítězil superhrdinský film Deadpool a hudební kategorii ovládala kanadská zpěvačka Céline Dion.

 

Newsletter