Japonská banka pracuje na vlastní virtuální měně

Bank of Tokyo -Mitsubishi UFJ provádí experimenty s digitální měnou. Využívá při tom technologii blockchain, která je spojena s virtuální měnou bitcoin. Už minulý týden banka deníku potvrdila, že brzy vydá virtuální měnu, která bude k dispozici příští rok.

Mluvčí banky ale agentuře Reuters sdělil, že zprávy z médií nejsou založeny na žádném oznámení Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), což je mateřská společnost banky. O podrobnostech prý nebylo rozhodnuto. Zároveň ale potvrdil, že banka dělá demonstrační pokusy s „mincemi“, které využívají technologii blockchain. Ta je potřebná pro provádění transakcí virtuálních měn.

Ze zprávy dále vyplývá, že uživatelé budou moci pomocí aplikace v mobilním telefonu vybírat peníze ze svých bankovních účtů. Peníze budou převedeny v kurzu jeden MUFG za jeden japonský jen.

Měnový systém MUFG bude fungovat podobně jako předplacené elektronické peníze. Uživatelé budou moci převádět MUFG mince na jiné přes internet při nízké provizi. Banka také vyvíjí bankomaty, které spotřebiteli umožní vybrat peníze do mobilního telefonu. Měly by začít fungovat na jaře 2018 a měly by také umožnit uživatelům vyměnit si MUFG mince na klasické peníze.

 

 

Řada firem z Wall Street, v čele s investiční bankou Goldman Sachs, během uplynulého roku vyjádřila snahu použít blockchain jako potenciální revoluční technologii pro sledování a zúčtování finančních transakcí.

Blockchain je speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn, která uchovává transakce provedené uživateli.

Newsletter