Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

Japonská měna na minimu, dolar zatím 1,09 k euru nezlomil

Komentář viceguvernéra Lubomíra Lízala, že poslední makro údaje z české ekonomiky jsou poměrně zdravé, ponechal trh bez reakce a koruna se dnes zrána obchoduje beze změny proti včerejšímu závěru 27,437 EURCZK. Koruna v posledním týdnu osciluje v úzkém pásmu 27,4 – 27,45 a jakýkoli pohyb mimo toto pásmo bylo posléze odvráceno. Dnešní den bude slabý na domácí ekonomické údaje, respektive první další zveřejněný údaj bude až v pátek a to dubnové maloobchodní tržby. Pozornost se tak bude upírat do Evropy a to ve směru pokračující ságy s Řeckem.

Dnešní další kolo jednání mezi věřiteli dle nočnících komentářů dává naději na sepsání hlavních bodů dohody, kterou by měla řecká vláda následně projednat. Na EURUSD panuje klid a vyčkávací pozice po předešlém silném pohybu dolaru. Zde dochází k pokračujícímu pohybu na japonském jenu, který oslabuje na nová minima proti dolaru od roku 2002. Rozdílnost monetární politiky mezi USA a Japonskem je hlavní hybnou silou tohoto pohybu. V Evropě dnes budou zveřejněna květnová čísla o inflaci, která budou sledována před zítřejším zasedáním ECB. Dolaru se přes noc nepodařilo udržet zisky ze včerejšího večera a hranice 1,09 EURUSD neprolomil. Dnes ráno se euro obchoduje silnější o 0,145 % na 1,0943 EURUSD a bude v zajetí zpráv z Řecka a makro údajů na obou březích Atlantiku.

Newsletter