Americké výnosy korigují včerejší nárůst. Proinflační tlaky by dnes mohl podpořit výsledek amerického indexu cen výrobců. Vyšší výnosy a silnější dolar se podepsaly zejména na zlotém a koruně. Domácí měna se obchoduje kolem 25,60 za euro.

Japonský jen na sedmiletých minimech

Japonský jen klesá na sedmileté minimum vůči dolaru poté, co guvernér japonské centrální banky Bank of Japan Haruhiko Kuroda řekl, že nevidí žádné limity, jimiž se centrální banka musí řídit ve svém boji proti deflaci.

Japonská měna oslabuje vůči franku na nejnižší úroveň za více než tři desetiletí, a rozšiřuje tak své ztráty, jež byly do velké míry způsobeny nečekanou expanzí monetární politiky.

„Poslední projev představitelů vyzněl v neprospěch dalšího rozšiřování odkupu dluhopisů, ale s dnešním prohlášením Kurody se situace ohledně přijímání dalších opatření změnila,“ řekl Fumio Nakakubo, regionální investiční ředitel UBS pro Japonsko. „Situace vyznívá negativně pro hodnotu jenu.“

Jen klesá více jak 0,7 procent vůči americkému dolaru na momentálních 114,4 jenů za dolar. Americký dolar si dnes připisuje téměř 0,3 procenta vůči euru k 1,251 dolaru za euro, před zítřejším zasedáním ECB. Česká koruna pokračuje ve svém poklesu vůči dolaru na 22,1815 korun za dolar. Vůči euru taktéž klesá na 27,7645 korun za euro. 

Newsletter