Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

JP Morgan: Lidé zbytečně moc přemýšlejí

Americké akciové trhy jako by hledaly směr. Pod vahou výsledkové sezóny a zahraničních fundamentů, jako je Řecko či propad čínských akciových trhů, se na amerických akciích střídal růst i pokles. Do budoucna je stále ve hře i tolik očekávané po více jak devíti letech první navýšení amerických úrokových sazeb.

Někteří investoři tak váhají, zda své pozice i nadále podržet, či je uzavřít a ponechat si alespoň nějaké zisky. Před druhou zmiňovanou variantou varuje Richard Madigan, ředitel investičního oddělení banky JP Morgan. Ten naopak tvrdí, že to nejlepší, co teď mohou investoři udělat, je nakupovat akcie, alespoň do doby, než se splní jejich výnosová očekávání.

„Investoři mají tendenci zbytečně moc přemýšlet o dynamice růstu. Ano, je sice pomalejší a valuace jsou vyšší, avšak stále to nesvědčí o existenci jakékoliv bubliny. Jsem přesvědčen, že většina výnosů portfolií bude tažena především akciovými trhy,“ řekl Madigan v rozhovoru pro server CNBC.

Jeho investiční oddělení se zaměřuje na světové akciové trhy, ale zároveň se zajímá i o oblast amerických společností se střední tržní kapitalizací. Z jednotlivých sektorů fandí ředitel technologiím, zdravotnictví či segmentu zbytného spotřebitelského zboží, přičemž argumentuje, že firmy z těchto oblastí si v rámci výsledkové sezóny vedly relativně dobře.

Zatímco analytici na Wall Street hromadně očekávali spíše negativní výsledky, růst zisků společností indexu S&P 500 je prozatím výše o 3 %, pokud nezapočítáme energetický sektor, je to dokonce 11 %. Madigan je také přesvědčen, že právě energetika by i přes svůj dlouhodobě negativní vývoj neměla ve výsledku určit smět celých trhů, nýbrž by měla být vnímána jako možná investiční příležitost.

Newsletter