Euro proti dolaru zisky nerozšiřuje. Obchoduje se těsně pod 1,1900 EURUSD. Měny regionu drží zisky. Koruna krátce zpevnila pod 25,55 za euro, část zisků ale poté odevzdala.

JPMorgan: Protekcionismus může způsobit výprodeje, zajistěte se!

Americká banka JPMorgan doporučuje svým investorům, aby se zajistili proti možným výprodejům na akciovém trhu, neboť ji začíná stále více znepokojovat, že se prezident Donald Trump zaměřil v první řadě na svou protekcionistickou agendu a slibované daňové změny a zvýšení vládních výdajů na sebe zatím stále nechávají čekat.

Banka na začátku roku očekávala, že small- to mid- cap stocks, tj. tituly s nízkou až střední tržní kapitalizací, spíše porostou, a to na základě „předpokladu, že se Trump nejprve zaměří na implementaci volebních slibů, které byly jasnou výhrou (snížení daní a výdaje na infrastrukturu), zatímco diskutabilnější plány ohledně globálního obchodu ponechá na mnohem později… Místo toho to vypadá, že se od začátku zaměřil na světový obchod v první řadě, což podle našeho názoru naší prognóze pro rok 2017 přidává rizika na straně poklesu,“ uvedl podle serveru CNBC ve čtvrteční zprávě určené klientům globální stratég JPMorgan Eduardo Lecubarri.

Nixon jako vzor. Slabý dolar prostě BUDE!

Lecubarri uvedl, že zatímco analytici pro letošní rok odhadují 18,1% nárůst zisků firem s malou a střední tržní kapitalizací na Wall Street oproti loňskému 6,3% růstu, je podle něj tato prognóza „agresivní“, neboť na Trumpem avizované škrty v daních zatím nedošlo.

Dodal, že řada ukazatelů naznačuje, že trh obchoduje na základě předpokladů „best-case“ scénáře, a téměř nebere v potaz fakt, že „rok 2017 je zřejmě rokem s nejvyšším politickým rizikem, jaký jsme viděli za poslední dvě dekády.“ Podotkl, že i přes toto politické riziko jsou ukazatele volatility nízké, technické indikátory vypadají „překoupeně“ a akciové trhy jsou blízko svých historických maxim.

Gladiš: Wall Street se zbavila hrozby socialistů

Newsletter