Nad očekávání nižší výsledek kvartálního vývoje amerického indexu výdajů na osobní spotřebu podpořil korekci dolarových zisků nad 1,0800 za euro. Z měn regionu je v zisku koruna a zlotý. Domácí měna testuje 25,30 za euro.

Kam přijít žít?

Letošní žebříček nejlepších míst pro život přistěhovalců, sestavovaný bankou HSBC, čítá dohromady 34 zemí. Při jeho sestavovaní, se bral ohled na řadu ukazatelů. Například kvalitu života přistěhovalců, jejich schopnost vychovávat děti v nové zemi a výše platů. Kompletní rozbor si můžete prohlédnout v galerii obrázků. Švýcarsko tomuto žebříčku vévodí a poslední skončil Egypt.

Banka zmapovala pro účely tohoto průzkumu celkem 9,288 lidí, žijících mimo svou rodnou zem ve více než 100 zemích světa. Ve výsledcích se ovšem objevily pouze země, kde bylo více než 100 respondentů. Více než čtvrtina dotázaných v tomto veřejném průzkumu, vydělala více než 200.000 dolarů ročně a zároveň udržovali větší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, než ve svých domovských zemích. Stejně jako minulý rok se na vrchol dostalo Švýcarsko. Výhra Švýcarska není žádným velkým překvapením. Krásná krajina a velmi malé znečištění ovzduší je jedním z důvodů, proč právě zde chce většina rodičů vychovávat své děti. Podle zprávy HSBC obrovská většina přistěhovalců tvrdí, že jejich děti ve Švýcarsku žijí bezpečnější a lepší život, než ve svém předchozím domově.

Velmi zajímavé je také sledovat příliv lidí do Asie, jejíž vzkvétající ekonomika nabízí příležitosti pro emigranty z celého světa. Podle HSBC se „Asie ukázala v letošním žebříčku jako nejlepší region pro finanční pohodu. Až 19 procent přistěhovalců vydělalo přes 200.000 amerických dolarů a 65 procent z nich tvrdí, že mají více disponibilního příjmu díky přestěhování do jiné země.“

Pět nejdravěji rostoucích spotřebitelských trhů světa

Žebříček však může vypadat poněkud jinak, pokud ho oddělíte výsledky podle kategorií. Asijské země mohou představovat úžasné výdělky a odměny, ale zas o něco horší prožitek života. Čína není ani v top 10 zemích vhodných pro výchovu dětí. Mnoho lidí, zejména těch, kteří se přestěhovali do Pekingu, se obává dlouhodobého vlivu smogu na zdraví jejich dětí.

TOP10 destinací: Ekonomika, život, děti

  Ekonomika Kvalita života Výchova dětí
1 Čína Nový Zéland Nový Zéland
2 Švýcarsko Bahrajn Severní Afrika
3 Singapur Singapur Německo
4 Oman Austrálie Japonsko
5 Qatar Švýcarsko Singapur
6 HongKong Thajsko Indie
7 Německo Tchaj-wan Belgie
8 Vietnam Španělsko Kanada
9 Taiwan Francie Bahrain
10 Spojené Arabské Emiráty Německo Švýcarsko
(Zdroj: HSBC)    

Newsletter