KB o CETV: Čekáme zásadní zlepšení cash flow

Refinancování dluhu splatného v letech 2015 a 2017 se zásadním pozitivním dopadem na cash flow CETV. To je hlavní důvod vedoucí analytiky Komerční banky ke zvýšení doporučení i cílové ceny akcií mediální skupiny.

KB nově doporučuje „koupit“ proti předchozímu „držet“ a zvyšuje cílovou cenu na 3 dolary (66,20 Kč) z původních 2,60 USD.

CETV snižuje náklady na dluh, splatnost prodlužuje do listopadu 2017

CETV v pátek 14. listopadu oznámila dohodu o refinancování dluhu s pomocí největšího akcionáře Time Warner. Ten garantuje kreditní linku, díky níž CETV refinancuje dluhopisy splatné v roce 2017 (s 9% kupónem), a navíc poskytne finanční asistenci při refinancování konvertibilních dluhopisů splatných v roce 2015. CETV krokem výrazně snižuje náklady na dluh, v souladu s dříve oznámeným cílem dosáhnout v příštím roce kladného cash flow.

„Výhodou je velmi nízké úročení (1,28 – 2,11 % p.a.). Celkové úrokové náklady pro CETV včetně poplatků Time Warner budou 8,5 % s možností úroky kapitalizovat,“ uvádí KB. Krok vnímají pozitivně pro cenu akcií, jelikož se jím zaprvé odvrátily obavy z navyšování kapitálu, potažmo dalšího rozředění podílů menšinových akcionářů v příštím roce, a za druhé, refinancování zásadně zlepší cash flow CETV. Firma totiž bude mít možnost zvolit mezi platbou úroků v hotovosti a jejich kapitalizací.

„Odhadujeme, že firma bude platit v hotovosti jen minimum úroků a od příštího roku by tak mohla vylepšit svou bilanci hotovostních toků o více než 40 mil. USD,“ uvádí KB, která odhaduje v příštím roce volný cash flow přes 50 mil. USD a v roce 2016 navíc očekává pokračující růst provozního zisku OIBDA, což by mělo bilanci volného cash flow dál vylepšit. Cílem CETV pro letošní OIBDA zůstalo rozmezí 85 – 95 mil. USD, nově ale na jeho horní hranici.

CETV: Optimismus ohledně provozního zisku a boj s dluhem

CETV potvrdila zlepšující se trend, škodí jí však silný dolar

V krátko- až střednědobém horizontu má Komerční banka pro akcie CETV pozitivní výhled, zatímco v dlouhodobém horizontu přetrvávají obavy, „zda bude firma schopna zvládnout svůj obrovský dluh bez dalšího rozředění podílů menšinových akcionářů.“ Jak ale KB dodává, to už by byla záležitost ne dřívější než roku 2016.

Newsletter