Zplošťování americké výnosové křivky pokračuje. Výnos 10letého dluhopisu klesl pod 1,4 %, 30letého pod 2 %. Vidíme tlaky i na pokles reálných sazeb, 10letý TIPS klesl zpět na -0,85 % Nárůst středního konce americké výnosové křivky by měl být rizikem silnějšího dolaru. Proti euru se obchoduje pod 1,1900 EURUSD.

KB poslala český trh do ztráty, ČEZ byl před výsledky nervózní

České akcie dnes nakonec mírně oslabily, a sice v důsledku vybírání zisků v Komerční bance a ČEZu. Komerční banka byla pod prodejním tlakem zahraničních investorů a na slušném objemu, který byl polovinou celkového objemu na burze, zakončila seanci na denních minimech 4.868 korun, slabší o 1,46 %. ČEZ po ranním posílení na úroveň 620 korun ke konci dne oslaboval, když se kupci stáhli z trhu a spíše čekají, jak dopadnou výsledky  za 3Q14, které firma zveřejní zítra před otevřením trhu. ČEZ nakonec uzavřel se ztrátou 0,63 % na 612,1 koruny. Erste se naopak celý den držela v pozitivním teritoriu, stejně jako VIG, a společně zachraňovaly pražský index PX před větším propadem. Výraznější pokles jsme zaregistrovali na akciích CETV -3 % a také STOCK -1,36 %. Své kvartální výsledky zítra ráno oznámí také O2 a Pivovary Lobkowicz.

Odhad výsledků ČEZ ve 3Q: Otazníky kolem dalších odpisů

Odhad 3Q výsledků O2 CR: Zmírní pokles tržeb další snížení nákladů?

Maďarské akcie si po silnějším začátku nakonec prošly větší korekcí včerejší skoro 3% rally a momentálně oslabují o více než 1 %. Odpoledne trh zasáhly výprodeje hlavně na Richter Gedeon, který tak propadl o 2,6 %, ale i MOL a OTP ztrácejí přibližně 1 %. Z maďarských „blue-chipů“ si nejlépe vedou akcie Magyar Telekom, poskočily o bezmála 1 % na 350 HUF a odmazávají ztrátu, kterou akcie utrpěly po návrhu zdanit data z internetu.

Newsletter