Kde multimilionáři tráví své víkendy?

San Francisco má Napa Valley, New York má světoznámé Hamptons. Každé bohaté město má svůj „milionářský koutek“. Tato místa slouží boháčům především k víkendové relaxaci. Mediánová cena se v těchto oblastech většinou pohybuje v řádech milionů dolarů. Co je kouzlem těchto míst, prozradila agentura Bloomberg.

Hamptons je ve Spojených státech synonymem bohatství, odpočinku a přemrštěných cen. Dvě hodiny od New Yorku se nachází úzký táhnoucí se pás rekreačních měst na cípu Long Islandu. Písečné pláže, vynikající restaurace a skvělá dostupnost, především jde-li o soukromé tryskáče a helikoptéry. Co ale dělá místo tak výjimečné, je prý jeho rozmanitost.

„Kdokoliv chce mít zábavný společenský pobyt, má ho mít. Pokud však lidé chtějí tichý a diskrétní pobyt, mohou ho zde také prožít,“ uvedla na adresu Hamptons realitní makléřka Michaela Keszlerová.

Co však dělá všechny známé milionářské resorty tak výjimečné? Ať už se jedná o zmíněný ráj na východním pobřeží USA, ostrov Sylt u Hamburku či o jezero Garda v severní Itálii, všechny mají něco společného. Nejsou to lákavě turistické resorty, kam cestovní agentury hrnou tisíce lidí.

Nejlepším příkladem je asi Francie. Každý by si pomyslel, že francouzské „Hamptons“ je známé Azurové pobřeží. Není tomu tak. Je jím malé město Dinard v Bretani, tedy na severu země. „Jde doslova o ‚pařížské‘ městečko. Například rodina magnáta Francoise Pinaulta zde vlastní hned několik domů. Nenajdete zde obrovská panství, ale krásné vily u pobřeží. Toto místo má velice vesnickou atmosféru, jako mělo dříve i Hamptons,“ uvedl ředitel luxusní agentury Sotheby‘s Alexander Kraft.

Brexit a britští milionáři? Budou ještě bohatší

Mezi podobná města patří například i Kitzbühel v Rakousku, Grünwald v Německu nebo Muskoka v Kanadě. O některých z nich jste možná nikdy neslyšeli, což je právě jejich kouzlo – anonymita.

Migrující milionáři. Jaká je jejich nejoblíbenější destinace?

Ceny ve výše zmiňovaných oblastech by ale mohly mnohé šokovat. Na druhou stranu, z důvodu oblíbenosti těchto lokalit mohou místní nemovitosti sloužit především jako dobré investice. Cenu pak určuje několik faktorů. Jedním z nich je vzdálenost od centra oblasti, jako je New York či Paříž. Například ve zmíněném městečku Dinard pořídíte dům od jednoho do tří milionů eur, což je relativně ucházející. Důvodem je, podle makléřů, naturel Pařížanů, kteří prý za prázdninové domy nikdy příliš neutráceli. V Napa Valley u San Fransica se ceny za nemovitost s jednoakrovým pozemkem pohybují okolo čtyř milionů dolarů. Za novostavby dokonce chtějí realitní kanceláře 6-7 milionů. Takto drahé domy jsou prý důsledkem trendu vinařských oblastí, které jsou v Kalifornii stále více v oblibě.

Newsletter