Kde vidí PIMCO investiční příležitosti?

I když se může zdát pro investory stále těžší a těžší nalézt v tomto trhu vysoké výnosy, mnoho dobrých příležitostí stále existuje, alespoň to tvrdí Mark Kiesel, investiční ředitel z největšího dluhopisového fondu světa Pimco.

Nejlepší investice lze najít v odvětvích s vynikajícím růstem, a to jak z krátkodobého tak z dlouhodobého pohledu cyklického růstu. Nejlépe pak v odvětvích s cenovou mocí, tvrdí. „Především hledáme vysoké překážky vstupu na trh. Většinou se jedná o společnosti, jež mají unikátní licence, speciální povolení nebo vlastní nemovitosti, které je činí zajímavým pro dlouhodobé investice,“ uvedl Kiesel pro CNBC. Jaké jsou jeho konkrétní tipy?

Cheniere Energy je dle Kiesela skvělá sázka na export zemního plynu, která by měla začít během dvou až tří let, uvedl Kiesel. Očekává, že Cheniere bude během čtyř až pěti let exportovat okolo 5 procent plynu ze Spojených států.

Targa Resources, která se podílí na shromažďování a zpracování ropy a zemního plynu. Aktuálně těží z boomu v Severní Americe. „Je to společnost, která roste o 20 až 30 procent ročně. To je přímo neuvěřitelné,“ komentuje stratég.

Další oblastí sázek jsou bezdrátové sítě a čele s Verizon. „Firma má okolo 105 milionů uživatelů, průměrně rostoucí výnosy o 5 procent a 17 mld. USD volného cash flow. Je to společnost, která je zajímavá jak pro držitele jejich dluhopisů, tak pro akcionáře,“ míní Kiesel.“

Jako sázku na luxus pak doporučuje zkusit Starwood. Starwood North America nedávno vykázal růst tržeb na volný pokoj o 6 procent, obsazenost je meziročně o 3 procenta výše a společnost postupně zvyšuje sazbu za ubytování o 3,5 procenta,“ uvádí Kiesel. Svůj tip má i v Las Vegas, kde se mu líbí Wynn Resorts, kterému rostou tržby o 8 procent a obsazenost se blíží 96 procentům.

Kiesel dodává, že kolem tří čtvrtin budoucího růstu firmy přijde z Asie, kde probíhá investice v rozsahu čtyř miliard amerických dolarů do výstavby nejdražšího kasina v historii. Projekt dle Kiesela pomůže k růstu budoucího EBITDA výsledku o zhruba pětinu.

Newsletter