Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Klidná koruna. Po průmyslu převezme otěže nezaměstnanost

Pondělní dění na devizových trzích nebylo nikterak výrazné. Koruna sice po datech z průmyslu lehce oslabila, v závěru však většinu ztrát opět umazala. Dolaru se víceméně vyvíjel směrem do strany, a to jak vůči české měně, tak i té evropské.

Červnová čísla z domácího průmyslu přinesla ve srovnání s predikcí zklamání. Český průmysl meziročně sice rostl o 2,2 %, to je však oproti očekávání +7 % dost velký posun k „horšímu“. Výsledky z Česka tak navázaly na slabší čísla z Německa, kde průmyslová produkce poklesla o 1,1 %. Horší data jsou spíše přisuzována celozávodním dovoleným než oslabení ekonomické aktivity. Koruna tak sice po zveřejnění zpráv lehce oslabila, nedokázala však slabší hodnoty udržet a zakončila obchodní seanci na kolem 26,13 EURCZK, aktuálně je na 26,13 EURCZK.

Kurz dolaru vůči euru na včerejší datově ne příliš bohatý den reagoval bez větších výkyvů, přičemž v závěru dne se obchodoval na 1,1803 EURUSD. Koruna vůči dolaru se pak udržela kolem 22,13 USDCZK.

Dnešní den bude z pohledu dat zajímavý. Ve středoevropském regionu budou v Česku zveřejněna červnová data o nezaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti by měla lehce vzrůst na 4,1 % z předchozích 4,0 %. Zveřejněna bude také inflace a obchodní bilance v Maďarsku. Data budou doplněna o obchodní bilanci v Německu, kde se očekává přebytek 22,3 mld. EUR.

Očekávaný výhled spíše počítá s postupným uzavíráním korunových pozic, čemuž odpovídá pásmo 26,08 – 26,18 EURCZK. Americký dolar pak očekáváme mírně silnější v rozmezí 22,11 – 22,21 USDCZK. U EURUSD vidíme lehké oslabení v pásmu 1,1782 – 1,1804.  

Newsletter