Klidná koruna. Po průmyslu převezme otěže nezaměstnanost

Pondělní dění na devizových trzích nebylo nikterak výrazné. Koruna sice po datech z průmyslu lehce oslabila, v závěru však většinu ztrát opět umazala. Dolaru se víceméně vyvíjel směrem do strany, a to jak vůči české měně, tak i té evropské.

Červnová čísla z domácího průmyslu přinesla ve srovnání s predikcí zklamání. Český průmysl meziročně sice rostl o 2,2 %, to je však oproti očekávání +7 % dost velký posun k „horšímu“. Výsledky z Česka tak navázaly na slabší čísla z Německa, kde průmyslová produkce poklesla o 1,1 %. Horší data jsou spíše přisuzována celozávodním dovoleným než oslabení ekonomické aktivity. Koruna tak sice po zveřejnění zpráv lehce oslabila, nedokázala však slabší hodnoty udržet a zakončila obchodní seanci na kolem 26,13 EURCZK, aktuálně je na 26,13 EURCZK.

Kurz dolaru vůči euru na včerejší datově ne příliš bohatý den reagoval bez větších výkyvů, přičemž v závěru dne se obchodoval na 1,1803 EURUSD. Koruna vůči dolaru se pak udržela kolem 22,13 USDCZK.

Dnešní den bude z pohledu dat zajímavý. Ve středoevropském regionu budou v Česku zveřejněna červnová data o nezaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti by měla lehce vzrůst na 4,1 % z předchozích 4,0 %. Zveřejněna bude také inflace a obchodní bilance v Maďarsku. Data budou doplněna o obchodní bilanci v Německu, kde se očekává přebytek 22,3 mld. EUR.

Očekávaný výhled spíše počítá s postupným uzavíráním korunových pozic, čemuž odpovídá pásmo 26,08 – 26,18 EURCZK. Americký dolar pak očekáváme mírně silnější v rozmezí 22,11 – 22,21 USDCZK. U EURUSD vidíme lehké oslabení v pásmu 1,1782 – 1,1804.  

Newsletter