Klidný začátek týdne. Bankovní prázdniny. Koruna na 26,45 za euro

Hlavním motorem, který v pátek pohnul devizovým trhem, byl zpřesněný odhad amerického hrubého domácího produktu za letošní 1. čtvrtletí. Jelikož byl výsledek lepší než očekávání, dolar posílil vůči euru i koruně.

I přes páteční dolarové posílení mělo během týdne převážně navrch euro. To obdobně jako koruna profitovalo z aktuální ekonomické situace regionu. Česká měna je navíc podpořena vidinou zvýšení úrokových sazeb, a to již během letošního roku.

Závěr týdne pak patřil událostem z USA. Nejdůležitější byla informace ohledně dynamiky HDP za první kvartál (výsledek minulého roku se rovnal 2,1 %). Očekávané zpomalení na 0,9 % se nakonec nekonalo, když se výsledek zastavil na 1,2 %. Tato pozitivní zpráva ohledně stavu americké ekonomiky vynesla dolarový index DXY o 0,25 % vzhůru, zvedla se i pravděpodobnost navýšení úrokových sazeb.

Dnešek bude poměrně klidný, jelikož v USA a Velké Británii jsou bankovní prázdniny. V rámci Evropy promluví šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Z domova nás pak žádná data nečekají.

Koruna se aktuálně obchoduje na 26,45 EURCZK a 23,68 USDCZK. Eurodolar se nachází na 1,1169 EURUSD. Rozmezí pro dnešek jsou 26,40 až 26,50 koruny za euro, 23,58 až 23,70 USDCZK a 1,116 až 1,121 EURUSD.

Newsletter