Americká centrální banka zvýší sazby o 25 bodů. Klíčový bude jejich výhled. Evropské i americké výnosy rostou. Dolar navýšil ztráty krátce k 1,0800 za euro. Koruna otestovala 23,70 za euro.

Kolik ztratil Warren Buffett kvůli skandálu Wells Fargo?

Warren Buffett v úterý ztratil 1,4 miliardy dolarů svého majetku poté, co se nejcennější světová banka Wells Fargo ve stejný den propadla o 3,3 procenta. O co jde? Za propadem stojí skandální odhalení. Zaměstnanci banky otevřeli klientům více než 2 miliony účtů a kreditních karet bez jejich souhlasu. Berkshire Hathaway, největší akciový věřitel, tak v kontextu těchto událostí klesl o 2 procenta.

Zaměstnanci banky pod tlakem neplnění prodejních cílů falšovali e-mailové adresy a vytvářeli klientům PIN kódy, aniž by jim o tom řekli. Banka se rozhodla zrušit plány prodejních cílů pobočkovým zaměstnancům, což vedlo k zvýraznění skandálu a Wells Fargo tak ztratila svůj status světově nejcennější banky.

Někteří analytici poznamenávají, že tah banky odstranit cíle prodejů od začátku příštího roku – což představuje vhodné opatření k obnovení důvěry spotřebitelů – může ohrozit příjmy, které plynou z poplatků spojených s účty.

Světově nejcennější bankou se tak po úterku stala JPMorgan. Wells Fargo propadla od čtvrtka o 5,9 procenta, kdy Úřad pro finanční ochranu spotřebitelů (CFPB) oznámil, že bude banku kvůli skandálům pokutovat.

Newsletter