Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

Kolik ztratil Warren Buffett kvůli skandálu Wells Fargo?

Warren Buffett v úterý ztratil 1,4 miliardy dolarů svého majetku poté, co se nejcennější světová banka Wells Fargo ve stejný den propadla o 3,3 procenta. O co jde? Za propadem stojí skandální odhalení. Zaměstnanci banky otevřeli klientům více než 2 miliony účtů a kreditních karet bez jejich souhlasu. Berkshire Hathaway, největší akciový věřitel, tak v kontextu těchto událostí klesl o 2 procenta.

Zaměstnanci banky pod tlakem neplnění prodejních cílů falšovali e-mailové adresy a vytvářeli klientům PIN kódy, aniž by jim o tom řekli. Banka se rozhodla zrušit plány prodejních cílů pobočkovým zaměstnancům, což vedlo k zvýraznění skandálu a Wells Fargo tak ztratila svůj status světově nejcennější banky.

Někteří analytici poznamenávají, že tah banky odstranit cíle prodejů od začátku příštího roku – což představuje vhodné opatření k obnovení důvěry spotřebitelů – může ohrozit příjmy, které plynou z poplatků spojených s účty.

Světově nejcennější bankou se tak po úterku stala JPMorgan. Wells Fargo propadla od čtvrtka o 5,9 procenta, kdy Úřad pro finanční ochranu spotřebitelů (CFPB) oznámil, že bude banku kvůli skandálům pokutovat.

Newsletter