Komerční banka +2 % pražským favoritem

Dozvuky včerejší párty na burze ve smyslu rekordního objemu a aktivity dnes držely dynamiku na dvou hlavních titulech, které po odchodu O2 – ve formě, jak jsme ji znali – na burze zůstaly. Objemy se vrátily do normálu a dosáhly úrovně 690 mil. korun.

Akcie Komerční banky byly nejvíce obchodovaným titulem. Po včerejším silném nárůstu a třetím největším objemu letošního roku zůstaly na trhu zbytky nákupních pokynů, které spolu se zavíráním krátkých pozic titul hnaly výše. Akcie tak za poslední seance získala 6 %, když jenom dnes přidala 1,99 %. Nákupní moment se pomalu během dne vyčerpával a hladina CZK5400 se potvrdila jako resistentní. ČEZu se nepodařilo udržet zisky během dne, které navázaly na včerejší silný závěr a i přesto, že obchodovaly celý den nad hladinou CZK640, zavíraly na svém denním minimu a odepsaly 1,17 %. Potvrzuje se tak na akciích, že není síla, která by udržela popř. vytvořila nový moment směrem přes CZK645, a býkům se na tomto titulu dýchá zatím špatně.

Rakouská dvojka Erste a VIG dnes indexu moc nepřidaly, když Erste odepsala 2,16 % a VIG zůstal sedět poblíž týdenních minim se ztrátou 0,48 %. Bude to právě VIG, který bude zajímavé sledovat v den odchodu z indexu MSCI. I přes očekávaný prodejní tlak se můžeme dočkat odložených nákupů, které mohou některé očekávající propad ceny překvapit.

Newsletter