Euro proti dolaru umazalo velkou část ranních ztrát. Obchoduje se kolem 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se jako jediná posunula do zisku pod 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

Komerční banka zazářila. +4 %

Pražská burza dnes ve vleku sentimentu Evropy dokázala vymazat část ztrát z minulých dnů a index PX přidal 1,1 %. Objem obchodů byl nadprůměrný a slušný na začátek léta.

Tahounem byly dnes oba hlavní domácí tituly – ČEZ a Komerční banka. ČEZ ve svém posledním dni obchodování s nárokem na dividendu přidává 0,8 % a končí poblíž denního maxima 622 Kč. Vzhledem k tomuto závěru můžeme čekat zítřejší otevírací kurz na 588 Kč, očištěný o čistou dividendu. Výhled pro obchodování bez nároku na dividendu zůstává nejistý a i přes počáteční sílu k hranici 600 Kč bude další vývoj ve vleku odlivu peněz z rozvíjejících se trhů, a riziko poklesu k 550 Kč existuje.

Komerční banka opět zavírala nad svým 200denním průměrem a přidává silných 3,8 %. Včerejší propad se tak jeví prozatím zažehnán a prolomení této technické hranice bylo zatím bez následků. Kolísavost této akcie je stále vysoká, což neznačí příliš býčí vývoj a riziko otestování úrovní pod 5000 Kč je stále ve hře.

Pokračující zájem na akciích O2 trvá a dnes akcie přidává 1,5 % na dobrém objemu. Hranice 100 Kč je tak stále ve hře. Rakouské tituly trpěly, zejména ranní propady byly zajímavé. VIG, který bude středem pozornosti v pátek, ale otáčí svou „přeprodanou situaci“ a dnes končí v Praze jen s mírnou ztrátou 0,2 %. Obchodování ve Vídni pokračuje na korigující vlně a zisky jsou zde dále rozšiřovány.

Newsletter