Komerční banka zazářila. +4 %

Pražská burza dnes ve vleku sentimentu Evropy dokázala vymazat část ztrát z minulých dnů a index PX přidal 1,1 %. Objem obchodů byl nadprůměrný a slušný na začátek léta.

Tahounem byly dnes oba hlavní domácí tituly – ČEZ a Komerční banka. ČEZ ve svém posledním dni obchodování s nárokem na dividendu přidává 0,8 % a končí poblíž denního maxima 622 Kč. Vzhledem k tomuto závěru můžeme čekat zítřejší otevírací kurz na 588 Kč, očištěný o čistou dividendu. Výhled pro obchodování bez nároku na dividendu zůstává nejistý a i přes počáteční sílu k hranici 600 Kč bude další vývoj ve vleku odlivu peněz z rozvíjejících se trhů, a riziko poklesu k 550 Kč existuje.

Komerční banka opět zavírala nad svým 200denním průměrem a přidává silných 3,8 %. Včerejší propad se tak jeví prozatím zažehnán a prolomení této technické hranice bylo zatím bez následků. Kolísavost této akcie je stále vysoká, což neznačí příliš býčí vývoj a riziko otestování úrovní pod 5000 Kč je stále ve hře.

Pokračující zájem na akciích O2 trvá a dnes akcie přidává 1,5 % na dobrém objemu. Hranice 100 Kč je tak stále ve hře. Rakouské tituly trpěly, zejména ranní propady byly zajímavé. VIG, který bude středem pozornosti v pátek, ale otáčí svou „přeprodanou situaci“ a dnes končí v Praze jen s mírnou ztrátou 0,2 %. Obchodování ve Vídni pokračuje na korigující vlně a zisky jsou zde dále rozšiřovány.

Newsletter