Komerční na novém vrcholu, Erste se přidala k rally bank

Tuzemský index PX dnes zažil bankovní rally, když si Erste Bank i KB připsaly po 5 %. KB zavřela na svém novém historickém maximu 5.399 Kč a byla dnes nejobchodovanějším titulem s celkovým objemem přes 600 mil. Kč. Titul byl tažen výbornými kvartálními výsledky a vyšší oznámenou dividendou. Erste Bank se dnes přidala k bankovní rally v Evropě a uzavřela poblíž svých denních maxim.

KB překonala očekávání na všech úrovních, potěšila dividendou

KB v 2015: Růst trhu s úvěry, nízké náklady na riziko a zajímavá dividenda

Ostatní tituly z BCPP dnes zůstaly na okraji zájmu a nezaznamenaly žádné větší pohyby ani objemy. Bankovní sektor ve světě byl dnes tažen akciemi Credit Suisse, která si připisuje 8,5 % po výrazně lepších výsledcích, akcie rakouské Raiffeisenbank aktuálně přidávají 11,5 % při masivním uzavírání krátkých pozic.

Akciovou rally na světových burzách dnes dopoledne odstartovalo oznámení o uzavření mírové dohody na Ukrajině. Řecké dění bylo dnes na okraji zájmu a trhy věří v uzavření kompromisní dohody, další schůzka je plánovaná na pondělí 16. února.

Celkový dnešní objem na BCPP dosáhl 1,2 miliardy korun, index PX připsal 2,3 % a prorazil úroveň 1.000 bodů, kde byl naposledy v prosinci minulého roku. 

Newsletter