Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Korekce dolaru pokračuje

Včerejší pozitivní údaje amerických maloobchodních tržeb byly hlavním katalyzátorem pro růst amerického dolaru vůči většině hlavních světových měn. Dolar, jenž zaznamenává jeden z nejhorších týdnů za poslední měsíce, vzrostl vůči jenu až na 119,551 dolaru, nicméně zakončil den poklesem na 118,625. Momentálně obchoduje na 118,17 jenu za dolar.

Euro vůči dolaru taktéž kleslo, avšak zakončení obchodního dne nad psychologickou hranicí 1,24 dolaru bylo varovným signálem pro obchodníky spekulující na jeho další pokles. Euro momentálně obchoduje na úrovni 1,2436 a vše nasvědčuje tomu, že se dolar ocitá ve fázi korekce. Podle analytiků investiční banky HSBC by se mohlo euro při korekční fázi vyšplhat až na 1,26 dolaru za euro.

Podle většiny analytiků však dlouhodobý obrázek nadále favorizuje americký dolar na úkor jak japonského jenu, tak evropské společné měny. Pokračující divergence mezi monetární politikou Federálního rezervního systému, Evropské centrální banky a Bank of Japan bude hnacím motorem pro zisky americké měny v roce 2015, píší analytici Citibank.

Česká koruna dnes mírně posiluje vůči dolaru na 22,18 koruny za dolar. Vůči euru se ocitá na úrovni 27,579 koruny za euro.

Newsletter