Koruna a 27,00 k euru: Zkazí ČNB letní párty?

Česká koruna mírně ztrácí proti euru, ale stále je nadohled svým letošním maximům a kurzovému závazku ČNB, nepustit korunu pod 27,00 k euru. Na kurzu 27,24 je obchodování tlumené, trh vyčkává slova z ČNB i rozuzlení Řecka.

„Vydírání“. Řecká krize pokračuje bez posunu

Dnešní zasedání ČNB, které má na pořadu i měnové rozhodnutí, nepřinese dle očekávání trhu změnu v nastavení sazeb ani samotném kurzovém závazku na koruně vůči euru. Tisková konference od 14:15 ale může přinést další sadu slovních intervencí a pokus korunu oslabit ze současných maxim. Trh tak bude pečlivě sledovat slovní obraty představitelů banky. Zda se podaří bance na trh zapůsobit a korunu oslabit nebo naopak vágní vyjádření dodá nový impuls k otestování hranice 27,00 k euru, bude hlavním domácím tématem dnešního odpoledne.

Srazí ČNB korunu od 27,00 za euro?

Situace s řeckým příběhem nenašla zatím jasný výsledek a dnešní sada jednání v Bruselu bude vnášet na trh nadále volatilitu. Na trhu se stále neprosazuje myšlenka neúspěchu jednání a případného odchodu Řecka z eurozóny. Hlavní měnový pár EURUSD obchoduje beze změny u hladiny 1,1200 a na trhu je patrný apetit k zavírání krátkých pozic na euru pod touto hladinou i přes riziko řecké nehody – nedohody.

Data z americké ekonomiky v odpoledních hodinách opět naznačí, jak je na tom americká ekonomika a tím riziko zvýšení sazeb. Ve 14:30 se dozvíme týdenní statistiku žádostí o podporu v nezaměstnanosti (čeká se mírný růst nových na 273 z 267 tisíc) a v 15:45 PMI, tedy aktivitu ve firmách a sektoru služeb. I přes zprávy z Řecka je téma kondice americké ekonomiky pro měnový trh zásadní a bude udávat ton vývoje EURUSD do podzimního období.

Newsletter